Úvod > > Aktuality > Máme doma prvňáčka!

Máme doma prvňáčka!

Měsíc duben je ve znamení zápisu dětí do prvních tříd. Ten náš probíhal v pondělí 9. 4. 2018. Je to jedna z nejdůležitějších událostí dětského věku a také první velkou zkouškou dítěte. Našim pedagogům velmi záleží na tom, aby žáci prožívali čas školní docházky příjemně a byl podporován a rozvíjen zájem o učení.

Budoucí prvňáčci přicházeli do školy v doprovodu svých rodičů plni očekávání. Každý z nich pečlivě plnil své první úkoly – kreslili postavu, zpívali písničku nebo recitovali básničku, poznávali číslice a geometrické tvary, vyzkoušeli si i svůj postřeh při práci na interaktivní tabuli, rozeznávali zvířátka, ovoce a zeleninu, také předvedli své dovednosti jako zavazování tkaniček a prostírání. Odměnou jim byly nové dojmy a drobné dárečky, které pro ně vyrobili starší spolužáci.

Předškoláci plnili úkoly hned, s energií a elánem, někteří zpočátku váhali, ale nakonec zvládli zápis na výbornou.

Všem budoucím žákům 1. ročníku

blahopřejeme k úspěšnému absolvování zápisu a těšíme se na ně při zahájení školního roku 2018/2019.

Mgr. Radka Pavlínková

učitelka I. třídy