Novější 1 3

Výlet do Opočna

Datum konání: 23. 6. 2021

V posledním týdnu letošního školního roku jsme se vydali na výlet do blízkého Opočna.

Už cesta tam byla pro mnohé zážitek, protože vlakem se moc nejezdí. Počasí nám přálo – nebylo veliké teplo – tak jsme se z opočenského nádraží vydali pěšky až do středu města. Byla to cesta dlouhá, vysilující a tak nastal čas svačinky.

V zámeckém parku na vyhlídce jsme rozbalili řízky, tousty a mnoho dalších dobrot. Přála bychom vám vidět, s jakou chutí se vše snědlo. A pokračovali jsme dál. Prošli jsme celý zámecký park, který se od minulé naší návštěvy změnil k lepšímu. Vše bylo upravené, louky posekané, stromy a keře sestříhané, i voda v rybnících byla. No nádhera.

Po zámeckých schodech jsme se vyšplhali až na nádvoří zámku. Děti tam byly první a způsobně čekaly, až na nádvoří dojdou i znavené paní učitelky. Malebnými uličkami jsme se dostali k cíli našeho výletu – zmrzlině. Byla výborná a všechny nás povzbudila k dalším aktivitám. Vrátili jsme se do parku, kde si na louce před letohrádkem děti ještě společně zadováděly či odpočinuly.

A už tu byl čas odjezdu dalším dopravním prostředkem, autobusem, který nás zdárně a bez úhony dovezl zpět do školy. Chytré hodinky některých žáčků spočítaly, že jsme nachodili okolo devíti kilometrů. Bylo to prima.

Mgr. Denisa Školníková

Ohlédnutí za školním rokem

Datum konání: 29. 6. 2021

Letošní školní rok patřil skutečně k těm těžším, kdy situace pandemie měla negativní dopady na nás všechny jak v pracovním, tak soukromém životě, děti a školu bohužel nevyjímaje.

Letos to bylo jako na houpačce. Jednou jsme se učili prezenčně, pak ze dne na den přešli na distanční výuku a znovu prezenčně i distančně. Po návratu dětí do školy volali snad všichni rodiče, učitelé i děti.

Od 12. dubna, kdy se znovu otevřely dveře prvostupňovým žákům a předškolákům, poté i všem dětem mateřské školy, se do konce školního roku už nic nezměnilo. Tvrzení, že se děti do školy těšily, byla pro nás pozitivní zpráva. Radovaly se ze setkání jak se svými spolužáky, pedagogy, tak na možnost změnit prostředí, vrátit se do systému, který byl v jejich životě nezastupitelný, v němž měly své pevné místo, svoji pravidelnost. Signalizovalo jim to návrat k normálu, k životu, na který byly zvyklé.

Dokonce jim ani nevadilo, že musely dodržovat všechny staré i ale nové zásady osobní a respirační hygieny. Jako např. povinné testování tzv. samoodběrem - výtěrem z nosu. Měly dostatečnou „vypovídací hodnotu“, byly spolehlivé? Vybírat jsme si nemohli, používali jsme ty, co nám byly přiděleny. Každé dítě snášelo test jinak, ne každé si s ním poradilo. Těm nejmladším mohli pomáhat rodiče. Ale ke konci školního roku už vše běželo jak po drátku.

V pátek 25. června jsme rozdali krásná vysvědčení. Děti se i přes nelehkou situaci zhostily svých pracovních povinností se ctí. Důkazem toho jsou právě pěkné známky. Ale nejméně polovina úspěchu patří zároveň jejich rodičům, kteří museli své ratolesti v nelehké době distanční výuky donutit se učit, podpořit je, pomoci jim. Vše se zvládlo, nastal čas prázdnin a odpočinku.

A co bude od září? Nechápeme se překvapit.

Mgr. Hana Boukalová

Datum konání: 10. 5. 2021

Ředitelské volno.pdf

Krásné Velikonoce

Datum konání: 29. 3. 2021

Velikonoce.png

Tělesná výchova online

Datum konání: 12. 3. 2021

Máš-li zájem - ZAPOJ  SE.

Online tělák pro ZŠ.png

Informace k uzavření MŠ od 01.03.2021

Datum konání: 27. 2. 2021

Vážení rodiče,

dle nařízení Vlády České republiky ze dne 26.02.2021 o uzavření všech škol, mateřských škol a dětských skupin od 01.03.2021 bychom Vás rádi informovali že:

MATEŘSKÁ ŠKOLA BUDE OD 01.03.2021 na základě tohoto nařízení UZAVŘENA.

Děkujeme za pochopení.

Učitelky MŠ

Informační leták o působnosti veřejného ochránce práv

priloha_869043511_4_Ombudsman_dětem_obr.2.pngpriloha_869043511_3_Ombudsman_dětem_obr.1.png

Jarní prázdniny

Datum konání: 1. 2. 2021

Během jarních prázdnin v délce jednoho týdne, v termínu od 08.02. – 14.02.2021,

bude uzavřen provoz základní školy včetně školní družiny.

Provoz bude opět zahájen v pondělí 15.02.2021.

Ukončení 1. pololetí šk. roku 2020/2021

Máme za sebou velmi náročné období pro žáky i jejich rodiny, ale i pro učitele. Ani první polovina letošního školního roku neproběhla standartně. Po prvních týdnech běžné prezenční výuky jsme v polovině října kvůli zhoršující se epidemiologické situaci zasedli k počítačům a začali vzdělávat distančně. Vzdělávání tímto způsobem klade na všechny výše zmiňované vysoké nároky v oblasti motivace, vytrvalosti, schopnosti organizovat si vlastní čas a přimět se k práci.

Měli jsme velké štěstí, když 18. listopadu 2020 vláda rozhodla, že do základní školy se mohou vracet žáci 1. a 2. ročníku a v případě málotřídních škol také i žáci vyšších ročníků, kteří jsou zařazení do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníku. A zrovna v letošním školním roce máme pospojované ročníky tak, aniž bychom to předvídali, že mohli nastoupit i žáci 3. ,4. a 5. ročníku. Jak nám to záviděly ostatní školy v okolí! Jednodušší jsme to měli i s hodnocením na vysvědčení, které mohlo probíhat podle běžných pravidel jako v předchozích letech v souladu s platnou legislativou.

A tak po pěti měsících úsilí nastal konec 1. pololetí. Prvního půl roku zvládlo všech našich 19 žáků úspěšně. Udělili jsme 17 vyznamenání a 2 žáci prospěli.

Do dalšího období přeji vše nejlepší - štěstí, zdraví a spokojenost. Aby se život vrátil do normálu, aby se nám v naší malé zemičce a Bolehošti dobře žilo.

Mgr. Hana Boukalová

Jednodenní pololetní prázdniny

Datum konání: 28. 1. 2021

pátek dne 29. ledna 2021 bude uzavřen provoz základní školy včetně školní družiny z důvodu jednodenních pololetních prázdnin.

Provoz bude opět zahájen v pondělí 01. února 2021.

Novější 1 3