Toníkův hudební vláček

Datum konání: 18. 10. 2019

V pátek 18. října přijel za dětmi pan varhaník Martin Kubát z Litomyšle. Ve svém nápaditém programu Toníkův hudební vláček seznámil děti se životem a dílem Antonína Dvořáka. Zábavnou a hravou formou si děti zakoncertovaly  a seznámily se s jeho skladbami: Humoreska, árie Ježibaby z Rusalky, Slovanské tance, Z Nového světa a Largo.

Celý program doprovázela písnička  Jede, jede vláček,… byla o české krajině, co děti vidí z okna, kam s Toníkem míří. Kristýna se stala na chvíli ježibabou z Rusalky a David kormidelníkem lodi při plavbě do Nového světa. Koncerty pana Kubáta jsou vždy moc pěkné a poučné, děti si tak nové informace lehce zapamatují.

Zdravá 5

Datum konání: 25. 9. 2019

Výukový program seznámil děti zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého životního stylu včetně zdravého stravování. K tomu využíval názorné pomůcky jako je výživový talíř, pitný režim, puzzle, kvíz otázek, základy správného nákupu, důležitost výživy pro lidské tělo a přípravu zdravé svačinky. Po splnění skupinových úkolů děti získaly malé odměny, z kterých měly velikou radost.

A když se budeme držet pravidel Zdravé pětky v našem jídelníčku, což je pravidelné jídlo, pití a dostatek ovoce i zeleniny, budeme se cítit mnohem lépe a budeme mít tak dostatek energie na samé jedničky v žákovské knížce!

Divadlo Ferda Mravenec

Ve čtvrtek 12. září navštívilo naši školu hudební divadélko „Trsátko“. Se zájmem jsme všichni pozorovali, jak nám před očima vyrostlo obrovské mraveniště a čekali jsme, co přijde dál. Přivítat nás přišel Brouk Pytlík a nechyběl ani všem známý Ferda Mravenec! Poznali jsme kupu nových písniček a přijít nezapomněla ani Beruška, Kovaříčci nebo luční Koník.

Myslím, že dětem se vystoupení velice líbilo a zpříjemnilo nám první dny ve školce, zvláště těm nejmenším, kterým i přes jejich velkou statečnost, maminčina náruč občas ještě chybí.

Florbalový kroužek

Kroužek florbalu20190829_10112058.jpg