telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:

Kadeřnice v MŠ

Datum konání: 9. 3. 2022

Ve středu odpoledne 09.03.2022 jsme v naší školce přivítali maminku Janičky paní Lankašovou, která dětem přišla ukázat, co všechno potřebuje ke své práci paní kadeřnice. Všechny děti, které byly to odpoledne ve školce, byly velice zvědavé. Holčičky odpoledne odcházely ze školky s krásnými účesy a třeba i se třpytkami ve vlasech. Kluci zase s načesanými a nagelovanými vlasy. Moc paní Lankašové děkujeme za ukázku práce kadeřnice, za krásné účesy a celkově za příjemné odpoledne u nás ve školce. Fotografie najdete ve fotogalerii.

Děti a učitelky MŠ BolehošťPozdravy na Ukrajinu od dětí MŠ Bolehošť

Datum konání: 7. 3. 2022

Protože i nás ve školce hluboce zasáhlo současné dění na Ukrajině, chtěli jsme i my z naší školky vyjádřit podporu všem lidem a hlavně potom dětem, které jsou teď na místě, kde zuří válka. Jsme moc smutní z toho, že v této době jsou ještě lidé, kteří si neváží míru na světě. Proto přejeme všem lidem na Ukrajině hodně štěstí, aby už byl zase mír a lidé mohli být zase veselí a šťastní. Posíláme všem spoustu lásky a podpory. V pohádkách vždycky dobro zvítězí nad zlem a my věříme, že i takhle to brzy dopadne na Ukrajině. Myslíme na Vás! Fotografie k nahlédnutí ve fotogalerii.

Děti a učitelky MŠ BolehošťPalačinkový den

Datum konání: 4. 3. 2022

Ve výuce anglického jazyka jsme si vypravovali o anglických Velikonocích, jejichž příchod ohlašuje masopustní úterý (Pancake Day). Proč je tento název spojený s palačinkami? Historie napovídá, že se Palačinkový den slaví na počest hospodyně, která v tento den smažila palačinky, když v tu chvíli zaslechla kostelní zvon, který zval ke zpovědi. Ihned vyběhla rychle z domu, aniž by si všimla, že má na sobě ještě zástěru a v ruce drží pánvičku s rozpáleným olejem a palačinkou.

U nás ve škole jsme si palačinky společně usmažili, pomazali marmeládou a s chutí snědli. Potom následoval závod, kdy měli kuchtíci a kuchtičky  na sobě zástěru  a   šátek (čepeček), v ruce  pánvičku  s palačinkou, kterou museli v daných intervalech obracet. Na památku Palačinkového dne děti dostaly medaili a plná bříška palačinek.Pozdravy Ukrajině

Datum konání: 28. 2. 2022

Všichni se snažíme poskytnout pomoc a podporu lidem  zasaženým válkou na Ukrajině. I my, v naší malé školičce, cítíme se všemi.  A takto, alespoň na dálku, posíláme podporu - viz.fotogalerie. Neberte nám dětství, i my chceme být šťastní.

Žáci a zaměstnanci ZŠ a MŠ Bolehošť.Otevření MŠ, ZŠ a ŠJ

Datum konání: 11. 2. 2022

Od pondělí 14. 2. 2022 je provoz mateřské školy a základní školy obnoven v obvyklém režimu včetně stravování.Uzavření školní jídelny 7.2.-11.2.2022

Datum konání: 5. 2. 2022

Vážení rodiče, 

vzhledem ke karanténě jsme nuceni uzavřít školní kuchyň, a to ve dnech 7. - 11. 2. 2022.


V těchto dnech bude MATEŘSKÁ ŠKOLA otevřena pouze předškolákům.
(děti s povinným předškolním vzděláváním), a to v době od 6:30 do 12:00.
Dětem bude zajištěna jenom dopolední svačina.

Vyučování žáků ZÁKLADNÍ ŠKOLY bude probíhat dle rozvrhu, školní družina bude otevřená v běžném režimu.
Prosím, dejte dětem větší svačinu.

Děkujeme za pochopení.Otevření MŠ a ZŠ

Datum konání: 24. 1. 2022

 
Zítra, tj. v úterý 25.1.2022 bude 

 MŠ i ZŠ otevřena dle obvyklého pořádku.
Před nástupem do tříd budou všechny děti i žáci testováni.

 

 Uzavření školy

Datum konání: 23. 1. 2022

Vzhledem k tomu, že žáci ZŠ a děti MŠ přišli do přímého kontaktu
dne 19. 1. 2022 s COVID pozitivním pedagogem,

 

vyhlašujeme na pondělí 24.1.2022 1 den ŘEDITELSKÉHO VOLNA.

TENTO DEN JE

MATEŘSKÁ ŠKOLA I ZÁKLADNÍ ŠKOLA UZAVŘENA.

 

 

V případě, že se nepotvrdí další COVID pozitivní dítě, žák či zaměstnanec školy,

bude MŠ i ZŠ otevřena v úterý 25.1.2022 dle obvyklého pořádku.


V opačném případě přejdeme

od úterý 25.1.2022 na ZŠ a v MŠ (PŘEDŠKOLÁCI) na distanční výuku. 


Pokud bude dítě v MŠ či žák ZŠ vykazovat příznaky nemoci,

musí podstoupit PCR test a je třeba nahlásit tuto situaci škole.

 V pondělí dne 24.1.2022 obdržíte aktuální informace.

 V případě nejasností se obraťte na ředitelství školy.Pravidla pro testování a karantény žáků od 17.1.2022

Datum konání: 20. 1. 2022

 

Od 17.1.2022 se budou opět testovat všichni žáci (očkovaní, neočkovaní i ti, kteří prodělali Covid) jedenkrát týdně, a to vždy v pondělí. Pokud je žák v pondělí nepřítomen, posouvá se termín testování na první den, kdy v daném týdnu žák dorazí do školy. (Čtvrteční testování
je tak tento čtvrtek naposledy.)

V případě, že je žák v rámci tohoto screeningového testování vyhodnocen jako potenciálně Covid pozitivní, odchází domů (za doprovodu zákonného zástupce, nebo na základě písemného vyjádření, že zákonný zástupce za žáka přebírá plnou zodpovědnost). Následně žák absolvuje PCR test, na který dostane žádanku od Hygienické stanice.

Je-li PCR test negativní, může se vrátit se do školy.

Je-li PCR test pozitivní, informuje zákonný zástupce o této skutečnosti co nejdříve školu,
a žák odchází do
izolace. 

Izolace je nařízena osobám s pozitivním PCR testem, nebo osobám, které mají pozitivní antigenní test provedený poskytovatelem zdravotnických služeb a současně příznaky onemocnění Copvid-19 a to v délce 5 dnů. Izolace je ukončena: 

po minimálně pěti dnech od prvního pozitivního odběru v případě, že žák nevykazuje klinické příznaky nemoci. 

na základě negativního RT-PCR testu. 

v případě, že žák vykazuje klinické příznaky nemoci, po uplynutí nejméně dvou dnů od okamžiku, kdy tyto klinické příznaky odezněly, a nesmí být celkově kratší než pět dní. 

Všem osobám, které se vrací z izolace, se striktně doporučuje nosit ochranu dýchacích cest
po celou dobu pobytu v budově školy, včetně výuky, po dobu pěti následujících kalendářních dnů.

 

Karanténa se nařizuje žákům, kteří byli s pozitivně testovaným žákem v rizikovém kontaktu v některém ze dvou předcházejících dnů před absolvováním PCR testu s pozitivním výsledkem. 

Karanténa se netýká žáků, kteří jsou kompletně očkování proti nemoci Covid, nebo tuto nemoc prodělali v posledních 6-ti měsících. 

Karanténa má nově délku trvání 5 dní od posledního rizikového kontaktu a její ukončení není již podmíněno získáním potvrzení o negativním PCR testu, pokud se u žáka v této době neprojeví příznaky nemoci Covid.

V případě, že se v průběhu karantény projeví příznaky nemoci, bude této osobě nařízen RT-PCR test a při pozitivním výsledku bude nařízena izolace.

I v případě návratu žáků z karantény je po dobu následujících 5-ti dnů striktně doporučeno použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu v budově školy, včetně výuky.

 

Ostatní pravidla pobytu a pohybu ve škole zůstávají zachována, ruší se pouze povinnost mít zakryty dýchací cesty při výuce cizích jazyků a dalších předmětů, ve kterých dochází
ke kontaktu žáků více tříd. I nadále však je toto opatření doporučeno.

 Uzavření školy

Datum konání: 20. 1. 2022

Vzhledem k tomu, že žáci přišli do styku dne 18. 1. 2022 s pozitivním žákem ZŠ,

vyhlašujeme na pátek 21.1.2022 (1 den) ŘEDITELSKÉHO VOLNA.

MATEŘSKÁ ŠKOLA JE NADÁLE V PROVOZU.

Nástup do školy je opět v pondělí dne 24.1.2022 dle platného rozvrhu ZŠ. Pokud žák bude vykazovat příznaky nemoci, musí podstoupit PCR test a nahlásit tuto situaci škole.

V případě nejasností se obraťte na ředitelství školy.