2 Starší

ZŠ - Hra s jesličkami

V předvánočním čase jsme se vydali do Týniště nad Orlicí na představení ZUŠ - Hra s jesličkami. Byla to vánoční hra z betlémského prostředí (andělé, Marie, Josef, Ježíšek, Tři králové), poslechli jsme si lidové vánoční koledy za doprovodu orchestru lidových nástrojů. Vše bylo propojeno tanečním i literárně-dramatickým oborem a doplněno kostýmy. Žákům ZUŠ spolu se svými učiteli  se podařilo připravit nádherné představení. Děkujeme.

ZŠ - Cesta kolem světa

Datum konání: 8. 12. 2018

Je již velkou tradicí, že žáci naší školy a děti z mateřské školy vystupují na Mikulášské nadílce pořádané SDH Bolehošť. V čase adventu se sejdeme v místním hostinci a vychutnáme si už jen tu třešničku na dortu. Aby tomu tak mohlo být, naše práce začíná už v říjnu. Vymyslet scénář, obsadit role, poshánět kostýmy. Není to jednoduché. Velký dík patří všem dětem, které s nadšením nacvičovaly. Myslíme si, že ta pomyslná třešnička byla letos obzvláště sladká.

MŠ - Vánoční besídka pro rodiče

Datum konání: 12. 12. 2018

Děti z mateřské školy si pro své rodiče, prarodiče, tetičky a strýčky připravily vánoční besídku na téma "Malí muzikanti. Uskuteční se ve středu od 15:30 hod. v budově školy.

Těšíme se na Vás!

MŠ - Mikulášská nadílka

Datum konání: 5. 12. 2018

Ve středu naši mateřskou školu navštíví Mikuláš s čertem.

Cirkus jede

Datum konání: 9. 11. 2018

Kdo z nás by neměl rád legraci. A pokud je doplněná čarováním a žonglováním, tak to je opravdu něco. V pátek k nám zavítal kejklíř, žonglér a kouzelník v jedné osobě. Celou hodinu jsme se smáli a také jsme si nějaké triky  a kouzla vyzkoušeli. Bylo to moc prima.

Muzikohraní

Datum konání: 4. 10. 2018

Ve čtvrtek 4. října proběhlo v naší škole pro všechny děti vystoupení s názvem „Muzikohraní aneb netradiční hudební pořad s prvky muzikoterapie“. Děti byly rozděleny na dvě skupiny – mateřská škola a po nich zhlédli pořad žáci základní školy.

Vystoupení první skupiny probíhalo hravější formou. Prolínala se část teoretická s praktickými ukázkami a zapojením dětí. U druhé skupiny bylo více času věnováno praktické části – aktivní: společná práce s nástroji.

Na úvod proběhlo seznámení s netradičními hudebními nástroji z různých koutů světa, jako jsou například Tibetské mísy, zvonky a činely, šamanský buben z Ameriky, dešťová hůl, koncovka a podobně. Děti poznávaly, že každý nástroj má svůj příběh, svůj specifický zvuk a na každý se jinak hraje.

Další část byla ryze praktická. Začala kouzlem. V Tibetské míse začala pod jejím vlivem perlit voda, kapičky vyskakovaly z mísy na nastavené ručky dětí. To se jim moc líbilo. Potom z kouzelného pytle každé dítě dostalo jeden hudební nástroj – různá chrastidla, činely, ozvučná dřívka, bubny aj. A začal koncert. Společně jsme se nejdříve naučili hrát ticho. Potom podle vzoru šamanského bubnu vznikaly krásné rytmické variace. Na čtveřici různě velkých bubnů djembe si děti i p. učitelky zkusily, jak takové bubny znějí.

A následoval závěr a s ním relaxace a uklidnění. Za hry ticha jsme poslouchali, jak dlouho mohou znít Tibetské mísy. Celý hudební program byl velice zdařilý. Lektor zapojil všechny děti tak, že zapomněly i zlobit. A ty nejmenší po výborném obědě ještě pomohl uspat pomocí tónů relaxační hudby.

Návštěva u našich hasičů

Datum konání: 20. 9. 2018

I letos nám místní dobrovolní hasiči, p. Miřijovský a p. Netík, připravili poučné i zábavné odpoledne. Po exkurzi v hasičské zbrojnici a malém testíku dostaly děti malou svačinku.

A protože počasí nám 20. září ještě přálo, přesunuli jsme se na hřiště, kde si všichni mohli vyzkoušet práci s hadicí, ošetřit drobná poranění a střelbu z pušky.

Vše bylo vzorně připravené, vztah k dětem byl velice přátelský, po celou dobu vládla pohodová atmosféra a za to vše vám, pánové, moc děkujeme.

2 Starší