telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:

Podmořský svět

Datum konání: 26. 2. 2020

Krásný zážitek nám nabídl film v 3D efektech – Podmořský svět

V zatemněné učebně naší školy se vytvořilo ideální prostředí pro zážitek k promítání 3D filmu o podmořských hlubinách, životě flóry a fauny korálových útesů. Diváci - žáci byli vtaženi do fascinující a barvami hrající scenérie, stali se její součástí a měli pocit, že se mohou dotýkat proplouvajících rybek, mořských predátorů, karet… Prohlédli si i hologramy medúz, žraloka, hvězdic či chobotnic. Virtuální realita nás přenesla do různých podmořských zákoutí a tak jsme se na chvíli mohli stát třeba rybou či potápěčem.

 

Děkujeme za fascinující zážitek!

                                                                                                  Taneční tělocvik - video

Taneční tělocvik

Odkaz na video:

 

https://youtu.be/YxfIf95iXbU

 

https://youtu.be/91niQnKnwaM

https://youtu.be/0w_Mn7Abx_o

 Taneční tělocvik

Datum konání: 12. 2. 2020

Když přišla nabídka na taneční program na současnu hudbu, která kromě jiného slibovala:

„Rozhýbeme děti tancem!“ "Motivujeme k radosti z pohybu." „Tanec je lék i pro duši“ "Úroveň vždy přizpůsobujeme věku žáků." "Program realizujeme ve Vaší škole."

bylo samozřejmostí, že si takový taneční tělocvik necháme líbit.

Programem provázel Jaroslav Havelka - zakladatel nejrozšířenější taneční skupiny v ČR (Dancing Crackers). Pod jeho vedením učí lektoři 30 kurzů a stovky tanečníků. Od roku 2008 navštěvuje ZŠ, motivuje děti k pohybu a šíří myšlenku "Tancuj a nedrob!", tzn. tancuj a nedělej něco, čeho bys později litoval. Navštívil už více než 200 základních škol.

Pan lektor přijel vzorně připravený. Od prvního okamžiku zaujal nejprve všechny děti v mateřské škole, a potom o hodinu později i v základní škole. Dokázal strhnout svou energií a dobrou náladou a skutečně všechny rozhýbal. Tanec nepostrádal vtip, atmosféra v naší tělocvičně  pohltila  i méně zdatné nebo stydlivé děti, takže do toho šly s plným nasazením. Že neměly dopnuté špičky? A místo doprava se otočily doleva? Je naprosto skvělé, že toto nebylo vůbec důležité. Radost z pohybu a báječné hudby byl tím největším a vlastně jediným cílem.

Po hodině všichni odcházeli uřícení, ale spokojení, že to dokázali a užili si to.Objevitelské soboty

OBJEVITELSKÉ SOBOTY jsou semestrálním programem pro nadané a zvídavé žáky základních škol a mladší studenty osmiletých gymnázií. Termíny hradeckých Sobot jsou 15. února, 14. března, 25. dubna, 23. května, 6. června, akce proběhne opět na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové. 

Více informací na https://www.ctm-academy.cz/objevitelske-soboty

 

 Florbalový kroužek

Florbal.pdfBetlémský příběh na Potštejně

Datum konání: 17. 12. 2019

Předvánoční atmosféru jsme si vyjeli načerpat na zámek Potštejn, kde jsme se zúčastnili dobrodružné výpravy s andělem Arielem do Betléma. Doprovázeli jsme holčičku Barunku, která se chtěla stejně jako my dozvědět, jak to vlastně tehdy bylo. Putovali jsme přes smrkový les, v horách jsme se potkali s pastýřem oveček. Po návštěvě Nazaretu jsme se seznámili i s  třemi mudrci  a ti nás přímo dovedli do Betléma k Ježíškovi.

Vánoční příběh byl u konce a my jsme vše šli oslavit do zámecké cukrárny výborným čajem a napečenými perníčky. Zároveň jsme si uvědomili, že Vánoce nejsou jen o velkém množství dárků, stresu a vánočním úklidu, ale o lásce k bližnímu, pocitu radosti a ...

Krásné Vánoce všem!

 

 Čertova nevěsta

Datum konání: 19. 11. 2019

V úterý 19. 11. přijela do naší  ZŠ a MŠ divadelní agentura "Zora Ulbertová" s pohádkou "Čertova nevěsta".

Klasická pohádka byla zpracována do jednoduché formy dobře pochopitelné i nejmenším dětem. Veselý loutkový příběh se odehrává na české vesnici, kde tři milé dívky odloudí darebný čert. Sestry se brání jeho podlým myšlenkám na sňatek s jednou z nich. Na pomoc jim přijde i čertova pomocnice, černá bába.

Program byl doprovázen poklidnou atmosférou, byl velmi milý a proveden vařečkovými loutkami. Pohádkou se prolínaly melodické písničky, ústřední se stala " Roste máček na koláček", kterou se postupným opakováním děti naučily i s pohybem a hrou na tělo.Tonda obal

Datum konání: 14. 11. 2019

Jak to vypadá v okolí našich domovů, když netřídíme a nebo třídíme odpad, jsme se ve čtvrtek 14. listopadu 2019 dozvěděli od lektora společnosti EKO-KOM v rámci přednášky „Tonda obal na cestách“.  

Během environmentálního programu se žáci dověděli mnoho zajímavých informací o tom, proč a jakým způsobem se odpady třídí a co se z tříděných odpadů vyrábí. Součástí byla také hra, kdy si žáci prakticky vyzkoušeli třídění odpadů v praxi. Nakonec si všichni odnesli mnoho nových informací a hezké odměny, které jim pomohou s budoucí výukou např.  v matematice, prvouce nebo přírodovědě.

Tento program byl připravený ve spolupráci Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu a Pedagogickou fakultou UK Praha.Vzhůru ke hvězdám

Datum konání: 1. 11. 2019

První listopadový den jsme  v rámci  exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové  zhlédli  výukový pořad “Sluneční soustavou“,  který se promítal  pod hvězdnou oblohou v  sále digitária. V tomto pořadu jsme se vydali na dobrodružnou cestu Sluneční soustavou. Dozvěděli jsme se,  kde se vzalo Slunce a všechny  planety.  Spatřili jsme nejzajímavější zákoutí našeho slunečního systému, odhalili některá planetární „nej“.  Vesmírnou cestu jsme zahájili na naší planetě Zemi a prohlédli jsme si noční oblohu všech ročních  období. Všichni jsme byli z vesmírné cesty nadšeni, hvězdné nebe v digitáriu  nás přímo uchvátilo.  Celým pořadem jsme si stále ověřovali své znalosti z oblasti astrologie odpověďmi na otázky, které nám kladl náš profesionální průvodce.  Jeho výklad byl výborný, skvěle nám vše dokázal vysvětlit a předvést.Hasík ve škole

Datum konání: 22. 10. 2019

Víte, kdo je Hasík? Hasík je dráček, který je přítelem všech lidí, ale nejraději má nás děti. Chce, aby se všechny děti na celém světě dozvěděly o tom, že oheň může být pro ně velmi nebezpečný, a že to není žádná hračka pro děti. Přeje si, aby nám učitelé a hasiči povídali něco o tom, jak se správně chovat při požáru a také o tom, jak se před požárem co nejlépe chránit, aby se nám nic zlého nestalo.

K nám do školy ho přivezli hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Dozvěděli jsme se mnoho důležitých informací, např. jak vypadá hasič, jakou má výstroj, výzbroj a že musíme jeho pokyny poslouchat. Nyní už víme, že máme  respektovat oheň a také,  že oheň dětem do rukou nepatří. Připomněli jsme si, jak bez problémů přivolat telefonicky pomoc hasičů, policie nebo zdravotní záchranné služby. Někteří z nás už něco věděli a mile pány hasiče překvapili. Celý program jsme ukončili prohlídkou hasičského vozu.

A protože opakování je matka moudrosti, už nyní se těšíme na další setkání.