telefon +420 494 627 148 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:

Zdravé zuby

Datum konání: 27. 5. 2022

            IMG_2829.JPGZdraví je v této „zvláštní době“ skloňováno ze všech stran. Jestlipak jste věděli, že zubní kaz je jedno z nejčastějších onemocnění? I když jsme ještě malí a zoubků máme jen dvacet, někteří už víme, jaké to je, když bolí zub. A abychom tomuto předešli, proběhl u nás ve škole projekt Zdravé zuby.

            Nejdříve jsme si společně o zoubkách povídali, potom jsme samostatně vypracovali pracovní listy a na závěr jsme si vyčistili zuby správným způsobem tak, jak jsme se to teoreticky naučili.

            Jedna paní zubařka má ve své ordinaci pěkné heslo: „Starejte se o své zuby, třetí už vám nenarostou.“ My máme teprve první, ale i tak – prevence je prevence.Školní výlet

Datum konání: 26. 5. 2022

Blíží se konec školního roku. Shon, dohánění, zkoušení, trochu (i více) stresu. To vše k tomuto období patří. Samozřejmě ale i příjemné věci – jako je školní výlet. A zvláště, když bude po dvou letech.

Společně s dětmi z MŠ jsem ve čtvrtek 26. května vyjeli na vytoužený výlet. Ráno pro nás přijel krásný autobus a hurá do Stěžer. To byla naše první zastávka. Malý ZOOpark se zvířátky byl prima. Zvířátkům jsme dovezli mrkvičky a jablka a paní průvodkyně nám pověděla mnoho zajímavých informací. Nastal čas oběda. Dostali jsme ze školní kuchyně balíček s kuřízkem a chlebem. Povedl se, byla to mňamka. A zpět do autobusu a jede se dál. Hrádek u Nechanic byl naše další zastávka. Školáci a předškoláci se vydali na prohlídku zámku a ti nejmenší čekali v zámecké zahradě, kde si to také patřičně užili. Nechyběl ani nákup suvenýrů. Jen zmrzlina nám chyběla. Hurá zpět do autobusu a jede se směr škola v Bolehošti. V autobuse jsme si zazpívali, aby nám cesta rychleji utíkala.

U školy na nás už čekali rodiče. Výlet se nám moc líbil, počasí nám přálo a tak se těšíme na další akce, které nás na závěr tohoto školního roku ještě čekají.Uzavření MŠ Bolehošť o letních prázdninách

Datum konání: 23. 5. 2022

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

 

MATEŘSKÁ ŠKOLA BOLEHOŠŤ BUDE O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH V OBDOBÍ

OD ČTVRTKA 07.07.2022

DO STŘEDY 24.08.2022

UZAVŘENA.

PROVOZ BUDE ZAHÁJEN VE ČTVRTEK 25.08.2022.Focení tříd

Focení na závěr školního roku

 

V úterý 24.05.2022 proběhne od 9:00 hodin focení tříd.

Cena fotografie 30 Kč.

V případě deštivého počasí je možná změna termínu.Krásné Velikonoce

VV2022ŠK JPG.jpgZápis dětí do MŠ

Datum konání: 11. 5. 2022

1.png

Ředitelka školy po dohodě se zřizovatelem stanovila  

ZÁPIS DO MATEŠKÉ ŠKOLY  

pro školní rok 2022/2023

bude probíhat

ve středu 11. května 2022

v mateřské škole

od 9:30 do 11:00 hodin

S sebou k zápisu doneste:

 

Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání (formulář Žádosti o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání si můžete vyzvednout v MŠ nebo stáhnout na webových stránkách https://skola.obecbolehost.cz )

Rodný list dítěte

Očkovací průkaz dítěte

OP rodiče (zákonného zástupce)

Těšíme se na Vás!Spaní ve škole

Datum konání: 1. 4. 2022

Naše děti se zapojily do pohádkového nocování ve škole. Připomněli jsme si tak Březen měsíc knihy a na to navazující Noc s Andersenem. Mezi 16 dětmi byli též 2 osmiletí kluci z Ukrajiny. Tématem byl Večerníček s nejrůznějšími večerníčkovými postavami, a tak se školou hemžili: Křemílek s Vochomůrkou, Maková panenka, králíci z klobouku Bob a Bobek, Maxipes Fík či Krakonoš i zlý Trautenberk …..Kvíz „Ve dvou se to lépe táhne“ o večerníčkových postavách  děti zvládly hravě. Velmi nám slušely večerníčkové čepičky, které jsme si vyrobili. Velkou pochoutkou byly vlastnoručně vyrobené a krásně nazdobené obložené chlebíčky. Po hrách v tělocvičně přišlo vyvrcholení – každý účastník musel projít ztemnělou školou, kde nás pohádková babička začarovala do pohádkových bytostí. Protože pohádky končí dobře a vítězí dobro nad zlem, tak i kouzlo pominulo. A hajdy na kutě, jak jinak než s pohádkou! A byl jeden kopec, na tom kopci zvonec a na něj zazvonili a pohádky byl konec ….
Ráno jsem se probudili a na stole v jídelně jsme měli připravenou výbornou snídani –  a nechyběla ani bábovka od Karkulky ????!Zápis do 1. ročníku ZŠ

Datum konání: 5. 4. 2022


děti.jpg

Základní škola a mateřská škola Bolehošť, okres Rychnov nad Kněžnou
vyhlašuje
zápis do 1. ročníku,
který se bude konat
v úterý 5. dubna 2022 od 13:00 hod.
K zápisu přijdou s dětmi rodiče nebo jejich zákonní zástupci a přinesou s sebou:
a) rodný list dítěte
            b) zdravotní průkaz dítěte
                              c) občanský průkaz jednoho z rodičů.
Pokud bude mít dítě odklad školní docházky, rodiče s sebou přinesou následující 3 dokumenty:
                                              a) zprávu z pedagogicko-psychologické poradny
                                   b) zprávu od dětského lékaře (specialisty)
                        c) žádost o odklad školní docházky

 

                                                                                                                                       Těšíme se na Vás!Karneval v MŠ

Datum konání: 18. 3. 2022

V týdnu od 14.03. do 18.03.2022 jsme si společně užívali karnevalový týden. Děti po celý týden chodily v krásných maskách. Školka byla nazdobená, hráli jsme nejrůznější hry, tancovali jsme a taky jsme si dopřávali dobroty. V pondělí jsme měli krtkův dort, potom také nějaké ty slané dobroty a křupky a od Janičky Lankašové výborné slané „šneky“. Na konci týdne dostali všichni diplom, nafukovací balónek ve tvaru srdíčka, ledovou čokoládu a frkačku. Celý týden jsme si báječně užili a těšíme se na karnevalový týden zase příští rok.

Učitelky a děti MŠ BolehošťDěti na novém hřišti

Datum konání: 10. 3. 2022

Rádi bychom touto cestou moc poděkovali panu starostovi, že můžeme využívat nové hřiště v Bolehošti u obecního úřadu. Protože jsme ve čtvrtek 10.03.2022 navštívili knihovnu, která sídlí na obecním úřadu, vzali jsme s sebou i míč a rozhodli se nové hřiště u obecního úřadu hned vyzkoušet. A musíme říct, že je skutečně super. Vyzkoušeli jsme si házet do basketbalového koše, proběhli se, zahráli si hru „Cukr, káva, limonáda“. Už teď se těšíme, až zase na hřiště půjdeme. Zkusíme si zahrát fotbal, vezmeme s sebou i pálky a míček a zkusíme tenis. Nebo si vezmeme pálky s košíkem a zahrajeme si badminton. Ještě jednou velké poděkování, že máme další skvělé místo pro náš pobyt venku na čerstvém vzduchu. Fotografie najdete ve fotogalerii.

Děti a učitelky MŠ Bolehošť