telefon +420 494 627 148 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:

Zápis dětí do MŠ

Datum konání: 11. 5. 2022

1.png

Ředitelka školy po dohodě se zřizovatelem stanovila  

ZÁPIS DO MATEŠKÉ ŠKOLY  

pro školní rok 2022/2023

bude probíhat

ve středu 11. května 2022

v mateřské škole

od 9:30 do 11:00 hodin

S sebou k zápisu doneste:

 

Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání (formulář Žádosti o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání si můžete vyzvednout v MŠ nebo stáhnout na webových stránkách https://skola.obecbolehost.cz )

Rodný list dítěte

Očkovací průkaz dítěte

OP rodiče (zákonného zástupce)

Těšíme se na Vás!Spaní ve škole

Datum konání: 1. 4. 2022

Naše děti se zapojily do pohádkového nocování ve škole. Připomněli jsme si tak Březen měsíc knihy a na to navazující Noc s Andersenem. Mezi 16 dětmi byli též 2 osmiletí kluci z Ukrajiny. Tématem byl Večerníček s nejrůznějšími večerníčkovými postavami, a tak se školou hemžili: Křemílek s Vochomůrkou, Maková panenka, králíci z klobouku Bob a Bobek, Maxipes Fík či Krakonoš i zlý Trautenberk …..Kvíz „Ve dvou se to lépe táhne“ o večerníčkových postavách  děti zvládly hravě. Velmi nám slušely večerníčkové čepičky, které jsme si vyrobili. Velkou pochoutkou byly vlastnoručně vyrobené a krásně nazdobené obložené chlebíčky. Po hrách v tělocvičně přišlo vyvrcholení – každý účastník musel projít ztemnělou školou, kde nás pohádková babička začarovala do pohádkových bytostí. Protože pohádky končí dobře a vítězí dobro nad zlem, tak i kouzlo pominulo. A hajdy na kutě, jak jinak než s pohádkou! A byl jeden kopec, na tom kopci zvonec a na něj zazvonili a pohádky byl konec ….
Ráno jsem se probudili a na stole v jídelně jsme měli připravenou výbornou snídani –  a nechyběla ani bábovka od Karkulky ????!Zápis do 1. ročníku ZŠ

Datum konání: 5. 4. 2022


děti.jpg

Základní škola a mateřská škola Bolehošť, okres Rychnov nad Kněžnou
vyhlašuje
zápis do 1. ročníku,
který se bude konat
v úterý 5. dubna 2022 od 13:00 hod.
K zápisu přijdou s dětmi rodiče nebo jejich zákonní zástupci a přinesou s sebou:
a) rodný list dítěte
            b) zdravotní průkaz dítěte
                              c) občanský průkaz jednoho z rodičů.
Pokud bude mít dítě odklad školní docházky, rodiče s sebou přinesou následující 3 dokumenty:
                                              a) zprávu z pedagogicko-psychologické poradny
                                   b) zprávu od dětského lékaře (specialisty)
                        c) žádost o odklad školní docházky

 

                                                                                                                                       Těšíme se na Vás!Karneval v MŠ

Datum konání: 18. 3. 2022

V týdnu od 14.03. do 18.03.2022 jsme si společně užívali karnevalový týden. Děti po celý týden chodily v krásných maskách. Školka byla nazdobená, hráli jsme nejrůznější hry, tancovali jsme a taky jsme si dopřávali dobroty. V pondělí jsme měli krtkův dort, potom také nějaké ty slané dobroty a křupky a od Janičky Lankašové výborné slané „šneky“. Na konci týdne dostali všichni diplom, nafukovací balónek ve tvaru srdíčka, ledovou čokoládu a frkačku. Celý týden jsme si báječně užili a těšíme se na karnevalový týden zase příští rok.

Učitelky a děti MŠ BolehošťDěti na novém hřišti

Datum konání: 10. 3. 2022

Rádi bychom touto cestou moc poděkovali panu starostovi, že můžeme využívat nové hřiště v Bolehošti u obecního úřadu. Protože jsme ve čtvrtek 10.03.2022 navštívili knihovnu, která sídlí na obecním úřadu, vzali jsme s sebou i míč a rozhodli se nové hřiště u obecního úřadu hned vyzkoušet. A musíme říct, že je skutečně super. Vyzkoušeli jsme si házet do basketbalového koše, proběhli se, zahráli si hru „Cukr, káva, limonáda“. Už teď se těšíme, až zase na hřiště půjdeme. Zkusíme si zahrát fotbal, vezmeme s sebou i pálky a míček a zkusíme tenis. Nebo si vezmeme pálky s košíkem a zahrajeme si badminton. Ještě jednou velké poděkování, že máme další skvělé místo pro náš pobyt venku na čerstvém vzduchu. Fotografie najdete ve fotogalerii.

Děti a učitelky MŠ BolehošťNávštěva knihovny

Datum konání: 10. 3. 2022

Ve čtvrtek jsme navštívili společně s dětmi MŠ knihovnu v Bolehošti. Prohlédli jsme si, jak krásnou knihovnu v obci máme. Přivítala nás paní Dvořáková, která se o knihovnu stará. Přiblížila nám, jak to v knihovně chodí. Dokonce jsme si společně s paní knihovnicí přečetli jednu kapitolu z knížky Honzíkova cesta. Protože se nám příběh moc líbil a všichni jsme byli zvědaví, jak knížka pokračuje dál, Honzíkovu cestu jsme si z knihovny vypůjčili. I když ji máme ve škole, chtěli jsme si vyzkoušet, jaké to je, půjčit si knížku a potom ji zase v pořádku vrátit zpátky. Moc děkujeme za příjemně strávené dopoledne v malé, ale krásné knihovně. Fotografie najdete ve fotogalerii.

Děti a učitelky MŠ BolehošťKadeřnice v MŠ

Datum konání: 9. 3. 2022

Ve středu odpoledne 09.03.2022 jsme v naší školce přivítali maminku Janičky paní Lankašovou, která dětem přišla ukázat, co všechno potřebuje ke své práci paní kadeřnice. Všechny děti, které byly to odpoledne ve školce, byly velice zvědavé. Holčičky odpoledne odcházely ze školky s krásnými účesy a třeba i se třpytkami ve vlasech. Kluci zase s načesanými a nagelovanými vlasy. Moc paní Lankašové děkujeme za ukázku práce kadeřnice, za krásné účesy a celkově za příjemné odpoledne u nás ve školce. Fotografie najdete ve fotogalerii.

Děti a učitelky MŠ BolehošťPozdravy na Ukrajinu od dětí MŠ Bolehošť

Datum konání: 7. 3. 2022

Protože i nás ve školce hluboce zasáhlo současné dění na Ukrajině, chtěli jsme i my z naší školky vyjádřit podporu všem lidem a hlavně potom dětem, které jsou teď na místě, kde zuří válka. Jsme moc smutní z toho, že v této době jsou ještě lidé, kteří si neváží míru na světě. Proto přejeme všem lidem na Ukrajině hodně štěstí, aby už byl zase mír a lidé mohli být zase veselí a šťastní. Posíláme všem spoustu lásky a podpory. V pohádkách vždycky dobro zvítězí nad zlem a my věříme, že i takhle to brzy dopadne na Ukrajině. Myslíme na Vás! Fotografie k nahlédnutí ve fotogalerii.

Děti a učitelky MŠ BolehošťPalačinkový den

Datum konání: 4. 3. 2022

Ve výuce anglického jazyka jsme si vypravovali o anglických Velikonocích, jejichž příchod ohlašuje masopustní úterý (Pancake Day). Proč je tento název spojený s palačinkami? Historie napovídá, že se Palačinkový den slaví na počest hospodyně, která v tento den smažila palačinky, když v tu chvíli zaslechla kostelní zvon, který zval ke zpovědi. Ihned vyběhla rychle z domu, aniž by si všimla, že má na sobě ještě zástěru a v ruce drží pánvičku s rozpáleným olejem a palačinkou.

U nás ve škole jsme si palačinky společně usmažili, pomazali marmeládou a s chutí snědli. Potom následoval závod, kdy měli kuchtíci a kuchtičky  na sobě zástěru  a   šátek (čepeček), v ruce  pánvičku  s palačinkou, kterou museli v daných intervalech obracet. Na památku Palačinkového dne děti dostaly medaili a plná bříška palačinek.Pozdravy Ukrajině

Datum konání: 28. 2. 2022

Všichni se snažíme poskytnout pomoc a podporu lidem  zasaženým válkou na Ukrajině. I my, v naší malé školičce, cítíme se všemi.  A takto, alespoň na dálku, posíláme podporu - viz.fotogalerie. Neberte nám dětství, i my chceme být šťastní.

Žáci a zaměstnanci ZŠ a MŠ Bolehošť.