telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:

Žádost o přijetí dítěte do ZŠ Bolehošť česko-ukrajinsky

Datum konání: 1. 6. 2022

Zadost_o_prijeti_ditete_ZS_Bolehošť_cesko-ukrajinsky-1.docOchutnávka ovoce a zeleniny

Datum konání: 27. 5. 2022

IMG_2835.JPGNaše škola je už dlouhá léta zapojena do projektu „Ovoce a zelenina do škol“. Dvakrát do měsíce dostáváme zdarma ovoce nebo zeleninu. Jednou to je rajče, jindy třeba paprika či pomeranč nebo džusík. Doprovodným programem k tomuto projektu je ochutnávkový koš, ve kterém jsou netradiční druhy ovoce i zeleniny.

Tentokrát jsme si obsah nemohli vybrat sami, ale to nevadilo. Uspořádali jsme soutěž o nejkreativnější talíř z daných surovin. Museli jsme se nejdříve domluvit – což bylo pro některé hodně těžké, rozdělit si práci, nápad zrealizovat a hlavně na závěr vše s chutí sníst. To bylo na této akci ze všeho nejlepší. Mňam. Děkujeme.Zdravé zuby

Datum konání: 27. 5. 2022

            IMG_2829.JPGZdraví je v této „zvláštní době“ skloňováno ze všech stran. Jestlipak jste věděli, že zubní kaz je jedno z nejčastějších onemocnění? I když jsme ještě malí a zoubků máme jen dvacet, někteří už víme, jaké to je, když bolí zub. A abychom tomuto předešli, proběhl u nás ve škole projekt Zdravé zuby.

            Nejdříve jsme si společně o zoubkách povídali, potom jsme samostatně vypracovali pracovní listy a na závěr jsme si vyčistili zuby správným způsobem tak, jak jsme se to teoreticky naučili.

            Jedna paní zubařka má ve své ordinaci pěkné heslo: „Starejte se o své zuby, třetí už vám nenarostou.“ My máme teprve první, ale i tak – prevence je prevence.Školní výlet

Datum konání: 26. 5. 2022

Blíží se konec školního roku. Shon, dohánění, zkoušení, trochu (i více) stresu. To vše k tomuto období patří. Samozřejmě ale i příjemné věci – jako je školní výlet. A zvláště, když bude po dvou letech.

Společně s dětmi z MŠ jsem ve čtvrtek 26. května vyjeli na vytoužený výlet. Ráno pro nás přijel krásný autobus a hurá do Stěžer. To byla naše první zastávka. Malý ZOOpark se zvířátky byl prima. Zvířátkům jsme dovezli mrkvičky a jablka a paní průvodkyně nám pověděla mnoho zajímavých informací. Nastal čas oběda. Dostali jsme ze školní kuchyně balíček s kuřízkem a chlebem. Povedl se, byla to mňamka. A zpět do autobusu a jede se dál. Hrádek u Nechanic byl naše další zastávka. Školáci a předškoláci se vydali na prohlídku zámku a ti nejmenší čekali v zámecké zahradě, kde si to také patřičně užili. Nechyběl ani nákup suvenýrů. Jen zmrzlina nám chyběla. Hurá zpět do autobusu a jede se směr škola v Bolehošti. V autobuse jsme si zazpívali, aby nám cesta rychleji utíkala.

U školy na nás už čekali rodiče. Výlet se nám moc líbil, počasí nám přálo a tak se těšíme na další akce, které nás na závěr tohoto školního roku ještě čekají.Uzavření MŠ Bolehošť o letních prázdninách

Datum konání: 23. 5. 2022

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

 

MATEŘSKÁ ŠKOLA BOLEHOŠŤ BUDE O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH V OBDOBÍ

OD ČTVRTKA 07.07.2022

DO STŘEDY 24.08.2022

UZAVŘENA.

PROVOZ BUDE ZAHÁJEN VE ČTVRTEK 25.08.2022.Focení tříd

Focení na závěr školního roku

 

V úterý 24.05.2022 proběhne od 9:00 hodin focení tříd.

Cena fotografie 30 Kč.

V případě deštivého počasí je možná změna termínu.Krásné Velikonoce

VV2022ŠK JPG.jpgZápis dětí do MŠ

Datum konání: 11. 5. 2022

1.png

Ředitelka školy po dohodě se zřizovatelem stanovila  

ZÁPIS DO MATEŠKÉ ŠKOLY  

pro školní rok 2022/2023

bude probíhat

ve středu 11. května 2022

v mateřské škole

od 9:30 do 11:00 hodin

S sebou k zápisu doneste:

 

Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání (formulář Žádosti o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání si můžete vyzvednout v MŠ nebo stáhnout na webových stránkách https://skola.obecbolehost.cz )

Rodný list dítěte

Očkovací průkaz dítěte

OP rodiče (zákonného zástupce)

Těšíme se na Vás!Spaní ve škole

Datum konání: 1. 4. 2022

Naše děti se zapojily do pohádkového nocování ve škole. Připomněli jsme si tak Březen měsíc knihy a na to navazující Noc s Andersenem. Mezi 16 dětmi byli též 2 osmiletí kluci z Ukrajiny. Tématem byl Večerníček s nejrůznějšími večerníčkovými postavami, a tak se školou hemžili: Křemílek s Vochomůrkou, Maková panenka, králíci z klobouku Bob a Bobek, Maxipes Fík či Krakonoš i zlý Trautenberk …..Kvíz „Ve dvou se to lépe táhne“ o večerníčkových postavách  děti zvládly hravě. Velmi nám slušely večerníčkové čepičky, které jsme si vyrobili. Velkou pochoutkou byly vlastnoručně vyrobené a krásně nazdobené obložené chlebíčky. Po hrách v tělocvičně přišlo vyvrcholení – každý účastník musel projít ztemnělou školou, kde nás pohádková babička začarovala do pohádkových bytostí. Protože pohádky končí dobře a vítězí dobro nad zlem, tak i kouzlo pominulo. A hajdy na kutě, jak jinak než s pohádkou! A byl jeden kopec, na tom kopci zvonec a na něj zazvonili a pohádky byl konec ….
Ráno jsem se probudili a na stole v jídelně jsme měli připravenou výbornou snídani –  a nechyběla ani bábovka od Karkulky ????!Zápis do 1. ročníku ZŠ

Datum konání: 5. 4. 2022


děti.jpg

Základní škola a mateřská škola Bolehošť, okres Rychnov nad Kněžnou
vyhlašuje
zápis do 1. ročníku,
který se bude konat
v úterý 5. dubna 2022 od 13:00 hod.
K zápisu přijdou s dětmi rodiče nebo jejich zákonní zástupci a přinesou s sebou:
a) rodný list dítěte
            b) zdravotní průkaz dítěte
                              c) občanský průkaz jednoho z rodičů.
Pokud bude mít dítě odklad školní docházky, rodiče s sebou přinesou následující 3 dokumenty:
                                              a) zprávu z pedagogicko-psychologické poradny
                                   b) zprávu od dětského lékaře (specialisty)
                        c) žádost o odklad školní docházky

 

                                                                                                                                       Těšíme se na Vás!