Úvod > > Aktuality > Lampiónový průvod

Lampiónový průvod

Datum konání:
5.11.2022

Sešli jsme se jednoho listopadového odpoledne v jedné ze tříd základní školy, abychom se náležitě připravili na lampiónový průvod do Lipin.

Sešli jsme se v jak jinak než hojném počtu. Dětí bylo více než dospělých, dospělých více než organizátorů a organizátorů více než rozbitých lampiónů.

Lampióny jsme si vyráběli ze zavařovacích sklenic, které jsme (ne)patřičně ozdobili stuhami, barvami, listím i třpytkami. A na tak velký počet je až zarážející, že se zlověstné tříštění skla školními chodbami neslo všehovšudy jen dvakrát. Střepy však v tomto případě neznamenaly štěstí, ale slzy jako hrachy.

Kvůli obavám, že se lampióny budou tříštit dál po obecních chodnících, vyrazili jsme do Lipin podél lesa. Naštěstí den předtím pršelo, takže nebylo obav ze založení lesního požáru.

Od školy jsme vyrazili pohromadě v početné skupině. Úzká cesta polem však rozmělnila skupinu do dlouhé řady. Rozestupy nabíraly na velikosti a zatím co někteří už byli na zpevněné cestě k hospodě na hřišti, jiní se teprve dostali k lesu. Světélka se mihotala po celé délce lesa a vzbuzovala zdání, že se k lesu vydala celá vesnice.

Na hřišti s20221105_163453.jpge pekly špekáčky. Děti pobíhaly tmou, vyhýbaly se pozornosti svých rodičů. Rodiče postávali, popíjeli a vyhýbali se pozornosti svých dětí. Spokojenost rostla na obou stranách.

Co říci závěrem? Počasí nám přálo. Co jsme si naplánovali, to jsme i splnili a většina přítomných se bavila (nebudu mluvit za ty dvě nebohé duše s rozbitými lampióny).Nezbývá než se těšit na další setkání.                                                                     Děkujeme. Petra Dvořáková s rodinou

P.S.Za zmínku bezpochyby stojí občerstvení ve škole. Čokoládové muffiny zacpaly pusy dětem a ten koláč s mandlemi byl nad očekávání. Snědla jsem tři kousky. Stydím se, ale nelituji.