Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Novější 1 3 6 11 16

Tonda obal

Datum konání: 14. 11. 2019

Jak to vypadá v okolí našich domovů, když netřídíme a nebo třídíme odpad, jsme se ve čtvrtek 14. listopadu 2019 dozvěděli od lektora společnosti EKO-KOM v rámci přednášky „Tonda obal na cestách“.  

Během environmentálního programu se žáci dověděli mnoho zajímavých informací o tom, proč a jakým způsobem se odpady třídí a co se z tříděných odpadů vyrábí. Součástí byla také hra, kdy si žáci prakticky vyzkoušeli třídění odpadů v praxi. Nakonec si všichni odnesli mnoho nových informací a hezké odměny, které jim pomohou s budoucí výukou např.  v matematice, prvouce nebo přírodovědě.

Tento program byl připravený ve spolupráci Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu a Pedagogickou fakultou UK Praha.Vzhůru ke hvězdám

Datum konání: 1. 11. 2019

První listopadový den jsme  v rámci  exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové  zhlédli  výukový pořad “Sluneční soustavou“,  který se promítal  pod hvězdnou oblohou v  sále digitária. V tomto pořadu jsme se vydali na dobrodružnou cestu Sluneční soustavou. Dozvěděli jsme se,  kde se vzalo Slunce a všechny  planety.  Spatřili jsme nejzajímavější zákoutí našeho slunečního systému, odhalili některá planetární „nej“.  Vesmírnou cestu jsme zahájili na naší planetě Zemi a prohlédli jsme si noční oblohu všech ročních  období. Všichni jsme byli z vesmírné cesty nadšeni, hvězdné nebe v digitáriu  nás přímo uchvátilo.  Celým pořadem jsme si stále ověřovali své znalosti z oblasti astrologie odpověďmi na otázky, které nám kladl náš profesionální průvodce.  Jeho výklad byl výborný, skvěle nám vše dokázal vysvětlit a předvést.Hasík ve škole

Datum konání: 22. 10. 2019

Víte, kdo je Hasík? Hasík je dráček, který je přítelem všech lidí, ale nejraději má nás děti. Chce, aby se všechny děti na celém světě dozvěděly o tom, že oheň může být pro ně velmi nebezpečný, a že to není žádná hračka pro děti. Přeje si, aby nám učitelé a hasiči povídali něco o tom, jak se správně chovat při požáru a také o tom, jak se před požárem co nejlépe chránit, aby se nám nic zlého nestalo.

K nám do školy ho přivezli hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Dozvěděli jsme se mnoho důležitých informací, např. jak vypadá hasič, jakou má výstroj, výzbroj a že musíme jeho pokyny poslouchat. Nyní už víme, že máme  respektovat oheň a také,  že oheň dětem do rukou nepatří. Připomněli jsme si, jak bez problémů přivolat telefonicky pomoc hasičů, policie nebo zdravotní záchranné služby. Někteří z nás už něco věděli a mile pány hasiče překvapili. Celý program jsme ukončili prohlídkou hasičského vozu.

A protože opakování je matka moudrosti, už nyní se těšíme na další setkání.Toníkův hudební vláček

Datum konání: 18. 10. 2019

V pátek 18. října přijel za dětmi pan varhaník Martin Kubát z Litomyšle. Ve svém nápaditém programu Toníkův hudební vláček seznámil děti se životem a dílem Antonína Dvořáka. Zábavnou a hravou formou si děti zakoncertovaly  a seznámily se s jeho skladbami: Humoreska, árie Ježibaby z Rusalky, Slovanské tance, Z Nového světa a Largo.

Celý program doprovázela písnička  Jede, jede vláček,… byla o české krajině, co děti vidí z okna, kam s Toníkem míří. Kristýna se stala na chvíli ježibabou z Rusalky a David kormidelníkem lodi při plavbě do Nového světa. Koncerty pana Kubáta jsou vždy moc pěkné a poučné, děti si tak nové informace lehce zapamatují.Zdravá 5

Datum konání: 25. 9. 2019

Výukový program seznámil děti zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého životního stylu včetně zdravého stravování. K tomu využíval názorné pomůcky jako je výživový talíř, pitný režim, puzzle, kvíz otázek, základy správného nákupu, důležitost výživy pro lidské tělo a přípravu zdravé svačinky. Po splnění skupinových úkolů děti získaly malé odměny, z kterých měly velikou radost.

A když se budeme držet pravidel Zdravé pětky v našem jídelníčku, což je pravidelné jídlo, pití a dostatek ovoce i zeleniny, budeme se cítit mnohem lépe a budeme mít tak dostatek energie na samé jedničky v žákovské knížce! Divadlo Ferda Mravenec

Ve čtvrtek 12. září navštívilo naši školu hudební divadélko „Trsátko“. Se zájmem jsme všichni pozorovali, jak nám před očima vyrostlo obrovské mraveniště a čekali jsme, co přijde dál. Přivítat nás přišel Brouk Pytlík a nechyběl ani všem známý Ferda Mravenec! Poznali jsme kupu nových písniček a přijít nezapomněla ani Beruška, Kovaříčci nebo luční Koník.

Myslím, že dětem se vystoupení velice líbilo a zpříjemnilo nám první dny ve školce, zvláště těm nejmenším, kterým i přes jejich velkou statečnost, maminčina náruč občas ještě chybí.Florbalový kroužek

Kroužek florbalu20190829_10112058.jpgKrmení ptáčků

Datum konání: 20. 6. 2019

Dnešní výukový environmentální  program byl určen dětem z MŠ i ZŠ. Tématem bylo:  Ptáci na krmítku – jak a proč krmit ptáky, nejlépe celoročně? Při programu děti běhaly, skákaly, poznávaly, ale hlavně se vzdělávaly.

Celý program byl zábavný, veselý, zajímavý a pro děti poučný.Národní testování Scio

Datum konání: 19. 6. 2019


https://www.scio.cz/skoly/oceneni.asp?r=40392

oceneni.gifVýlet do ZOO

Datum konání: 10. 6. 2019

V pondělí 10. 6. 2019 jsme se vydali do Zoo ve Dvoře Králové nad Labem.

Po zakoupení vstupenek jsme se nedříve vydali cestou k zastávce Safaribusu, cestou jsme viděli hrochy, drily, osly a antilopy.  Když jsme procházkou došli na zastávku, už nás čekal autobus, který nás provezl volným výběhem zvířat s odborným výkladem. Potkali jsme žirafy, zebry, buvoly, bizony, pštrosy a antilopy.

Po návratu ze Safari nastal čas oběda a vytoužených nákupů. Poté následovala volná procházka po zoologické zahradě - do pavilonů ptáků, hmyzu a kostí, hrošíků, ryb a hadů. Zvířata byla zajímavá, ale uvnitř bylo veliké teplo. Proto jsme nezapomněli ani na občerstvení se zmrzlinou, která nás v horkém dni osvěžila.

Venku pod stromy byla přestávka, při které jsme ve skupinách vyplňovali pracovní listy. Zjistili jsme např., že pes ušatý je psovitá šelma, která se živí především hmyzem, aby detekoval jeho pohyb pod zemí, potřebuje na to veliké uši. Také jsme se dověděli, že největší had v pavilonu je krajta.

Nakonec jsme šli k restauraci. Tam jsme dojedli to, co nám zbylo a pak se vydali zpátky do školy. Výlet jsme si užili, moc se nám vše líbilo a doufáme, že se tam zase někdy podíváme.

                                                                                                                      žáci 4. a 5. ročníku

výlet.jpgžákyně 2. ročníkuNovější 1 3 6 11 16