Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Novější 1 3 6 10 15

Branné dopoledne

Páteční den 17. května jsme pojali jako „branné dopoledne“, když  se vydali do Hradce Králové  na akci Helicopter Show 2019. Návštěvníkům se naskytla možnost zúčastnit se ukázek záchranných akcí.

Během celého dopoledne jsme zhlédli ukázky zásahů leteckých záchranářů i ostatních složek IZS, vystavené exponáty letecké techniky, hasičské techniky nebo výuku první pomoci zajištěnou zástupci Záchranné služby Královéhradeckého kraje, asociací Záchranný kruh a mnoha dalších.

Celá akce byla velmi zdařilá a nabídla opravdu zajímavou podívanou.

V sobotu 18. května se pak ještě uskutečnil letecký den, ale na ten děti, pokud chtěly,  už musely v doprovodu svých rodičů.Den matek

Datum konání: 16. 5. 2019

Kdo je to maminka? Je to nenahraditelná osoba, je to člověk, který nás miluje v dobrém, ale i v tom zlém, člověk, který zná naše bolístky a trápení, člověk, který pofouká naše rány.

Slova díků a projevy lásky se v dnešní době moc nenosí. A proto jsme naším krátkým vystoupením chtěli poděkovat maminkám, za vše, co pro nás dělají. 

Z počátku byla na dětech vidět nervozita. Ale s prvními slovy se obavy rozplynuly a celé vystoupení spolu se soutěžemi i malým pohoštěním se povedlo.

Ještě jednou. Maminky - děkujeme.S Žofkou do světa snů

Základní umělecká škola Týniště nad Orlicí nás pozvala na čtvrtek 09. května na výchovné představení S Žofkou do světa snů….

Hodinové vystoupení, v kterém se představily všechny obory ZUŠ – hudební, taneční, výtvarný i literárně dramatický, vystupovali i pedagogové této školy. Spolu s Žofkou nám vykouzlili umělecký svět plný hudby, tance, herectví a malířství.

                                                                                                   Chceme být zdraví

Už od malička slýcháme stále dokola „jezte ovoce a zeleninu“. Moc dobře všichni víme, že asi největším poselstvím těchto vět je vitamin C, který je obsažen nejen v ovoci, ale také v zelenině. Cílem projektu Ovoce a zelenina do škol je vytvořit stravovací návyky ve výživě dětí, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, zlepšit zdravotní stav mladé populace a bojovat proti dětské obezitě.

Proto, v pátek 26.04.2019, jsme v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol ochutnávali různé druhy ovoce a zeleniny. Děti všemi smysly – čichem, hmatem, chutí i zrakem rozpoznávaly a hodnotily ovoce a zeleninu. Něco chutnalo více, něco méně.

Usoudili jsme, že ovoce a zelenina jsou velice dobré. Mají hodně vitamínů a minerálních látek, které nám všem prospívají a chrání nás, abychom byli zdraví.The Cooking Show

Datum konání: 9. 4. 2019

V úterý 9. dubna jsme se spojili se Základní školou v Albrechticích nad Orlicí sice na cenově dražším, ale vysoce interaktivním, vizuálním a humorném představení výuky základů angličtiny. Procvičovala se tu slovíčka, čísla, výslovnost,  zazněly krátké věty týkající se jídla a vaření, děti se naučily i písničku.

Mim Schelie  Nielsen alias Dr. Klutze dokázal s dětmi komunikovat, zapojit je do představení. Jako šéfkuchař s italským šarmem vykouzlil ve své kuchyni různé dobroty od palačinek přes špagety s masovými kuličkami až po kouzelný dort a samozřejmě úsměv i radost v dětských očích.

Děti i učitelé se během představení báječně bavili a nám nezbývá než Dr. Klutzovi poděkovat za skvělý herecký výkon a výbornou show.
Thank you, Schelie! See you next year, we hope!

 

                                                                                       Předškoláci v ZŠ

Datum konání: 5. 4. 2019

V pátek 05.04.2019 se naše předškolačky šly poprvé podívat do 1. třídy základní školy. Usedly do školních lavic a paní učitelka Pavlínková pro ně měla připraveno plno aktivit. Měly za úkol poskládat číselnou řadu, pojmenovat geometrické tvary, barvy, zkusily si i práci s interaktivní tabulí, složily si z písmenek své jméno a nakonec si zazpívaly u klavíru. Za hezkou práci dostaly malou odměnu a zpět do školky odcházely plné dojmů.

Teď už jen zbývá popřát hodně štěstí u zápisu a ať se Vám ve škole líbí!

 Hudební divadlo

Datum konání: 25. 3. 2019

Dnes k nám do školky a školy přijelo hudební divadlo ALE-NA z Hradce Králové s pohádkou Zpívající koťata. Pásmo bylo plné veselých písniček, hudebních hádanek, humorných chvilek a poučného povídání o zvířátkách, hlavně o kočičkách a jejich koťatech.

Děti se s radostí zapojovaly do zpívání s paní učinkující a jejími maňásky, využívaly též své tělo k rytmizování a doprovodu jednotlivých písní. Z vystoupení odcházely s úsměvem na tváři, rozzářenýma očima a rozezpívanou náladou, která jim zůstala celý den.Pat & Mat: zimní radovánky

Datum konání: 14. 2. 2019

Dnes se celá naše škola vydala do kina v Opočně. Promítal se film Pat & Mat: zimní radovánky. Blížila se zima a naši známí kutilové to nenechali jen tak. Nic je nezaskočilo - ani sněhová nadílka, která se jim snesla na zahradu. Po dovádění na sněhu přišla vhod horká sauna. Poradili si i s vánoční výzdobou a dárky, které si nadělili pod vánočním stromečkem. A co teprve když si vyrobili Betlém a slavili Silvestra. Vše byla veliká legrace. Film se nám moc líbil.ZŠ - Divadlo Drak - Mimoň

Datum konání: 11. 1. 2019

Planeta Mimo má jediného obyvatele. Ten tu žije spokojeně sám se sebou ve světě, který mu dokonale vyhovuje. Až do okamžiku, kdy se planeta začne z neznámého důvodu přehřívat, a jemu nezbyde než si hledat jiné útočiště. A jaké to bude dobrodružství, netuší v tu chvíli nejspíš ani on sám.

A tak jsme se vydali spolu s hrdinou, který je tak trochu jiný, na vesmírné putování za novým domovem. Představení se nám všem moc líbílo. Autorská inscenace byla inspirovaná osudy dětí s Aspergerovým syndromem.ZŠ - Hra s jesličkami

V předvánočním čase jsme se vydali do Týniště nad Orlicí na představení ZUŠ - Hra s jesličkami. Byla to vánoční hra z betlémského prostředí (andělé, Marie, Josef, Ježíšek, Tři králové), poslechli jsme si lidové vánoční koledy za doprovodu orchestru lidových nástrojů. Vše bylo propojeno tanečním i literárně-dramatickým oborem a doplněno kostýmy. Žákům ZUŠ spolu se svými učiteli  se podařilo připravit nádherné představení. Děkujeme.Novější 1 3 6 10 15