Novější 1 3 5 10 14

Pat & Mat: zimní radovánky

Datum konání: 14. 2. 2019

Dnes se celá naše škola vydala do kina v Opočně. Promítal se film Pat & Mat: zimní radovánky. Blížila se zima a naši známí kutilové to nenechali jen tak. Nic je nezaskočilo - ani sněhová nadílka, která se jim snesla na zahradu. Po dovádění na sněhu přišla vhod horká sauna. Poradili si i s vánoční výzdobou a dárky, které si nadělili pod vánočním stromečkem. A co teprve když si vyrobili Betlém a slavili Silvestra. Vše byla veliká legrace. Film se nám moc líbil.

ZŠ - Divadlo Drak - Mimoň

Datum konání: 11. 1. 2019

Planeta Mimo má jediného obyvatele. Ten tu žije spokojeně sám se sebou ve světě, který mu dokonale vyhovuje. Až do okamžiku, kdy se planeta začne z neznámého důvodu přehřívat, a jemu nezbyde než si hledat jiné útočiště. A jaké to bude dobrodružství, netuší v tu chvíli nejspíš ani on sám.

A tak jsme se vydali spolu s hrdinou, který je tak trochu jiný, na vesmírné putování za novým domovem. Představení se nám všem moc líbílo. Autorská inscenace byla inspirovaná osudy dětí s Aspergerovým syndromem.

ZŠ - Hra s jesličkami

V předvánočním čase jsme se vydali do Týniště nad Orlicí na představení ZUŠ - Hra s jesličkami. Byla to vánoční hra z betlémského prostředí (andělé, Marie, Josef, Ježíšek, Tři králové), poslechli jsme si lidové vánoční koledy za doprovodu orchestru lidových nástrojů. Vše bylo propojeno tanečním i literárně-dramatickým oborem a doplněno kostýmy. Žákům ZUŠ spolu se svými učiteli  se podařilo připravit nádherné představení. Děkujeme.

ZŠ - Cesta kolem světa

Datum konání: 8. 12. 2018

Je již velkou tradicí, že žáci naší školy a děti z mateřské školy vystupují na Mikulášské nadílce pořádané SDH Bolehošť. V čase adventu se sejdeme v místním hostinci a vychutnáme si už jen tu třešničku na dortu. Aby tomu tak mohlo být, naše práce začíná už v říjnu. Vymyslet scénář, obsadit role, poshánět kostýmy. Není to jednoduché. Velký dík patří všem dětem, které s nadšením nacvičovaly. Myslíme si, že ta pomyslná třešnička byla letos obzvláště sladká.

MŠ - Vánoční besídka pro rodiče

Datum konání: 12. 12. 2018

Děti z mateřské školy si pro své rodiče, prarodiče, tetičky a strýčky připravily vánoční besídku na téma "Malí muzikanti. Uskuteční se ve středu od 15:30 hod. v budově školy.

Těšíme se na Vás!

MŠ - Mikulášská nadílka

Datum konání: 5. 12. 2018

Ve středu naši mateřskou školu navštíví Mikuláš s čertem.

ZŠ - Hrátky s barvami

Každou středu odpoledne máme výtvarnou výchovu. Poslední listopadovou středu jsme ale měli hodinu výtvarky trochu jinou. Přijela za námi paní Martina Menclová z Muzea a galerie v Rychnově nad Kněžnou.

Odpoledne bychom mohli rozdělit do dvou částí. Nejdříve jsme se seznamovali s barvami, rozeznávali jsme studené a teplé odstíny, přiřazovali jsme je k ročním obdobím a hlavně jsme se naučili míchat barvy. Druhá část byla velmi zajímavá. Vytvářeli jsme linoryt. To je grafická technika pro tisk z výšky. Dostali jsme speciální lino a obrázek s motivem, který jsme přenesli pomocí tužky na lino. Pomocí držátka a různých šířek nástavců jsme vyrývali obrázek do lina. Důležitou pomůckou bylo chránítko prstů. Nástroje jsou velmi ostré a mohlo by dojít k úrazu. Až na jednu nehodu se nikomu nic nestalo.

Dále nastával okamžik tisku. I to není jednoduché. Speciální barvu jsme pomocí válečku rozetřeli po skleněné desce, potom jsme válečkem přetřeli motiv na linu a opatrně přitiskli na papír. Kulíškem (speciální pomůcka pro tisk) jsme jezdili po rubové straně lina. Po chvíli jsme lino sundali z papíru, kde se objevil námi vytvořený obrázek.

Dvě hodiny utekly jako voda a nastal velký úklid. Obrázky se nám všem povedly. Těšíme se na další setkání s jinými výtvarnými technikami.  Děkujeme.

Setkání s panem starostou

V úterý dopoledne k nám do školy zavítal nově zvolený starosta obce pan Jakub Šimerda. Prohlédl si školu, do které před desítkami let také chodil.

Vážený pane starosto,

přejeme Vám i všem zastupitelům, aby se vám dařilo v novém zaměstnání a na tváři všech občanů se brzy objevily jen samé úsměvy, radost a spokojenost. A neměly by chybět ani slova díků za dobře odvedenou práci.

Přejeme hodně elánu, zdraví, kreativity a úspěchů.

To vám přejí

děti, žáci a zaměstnanci ZŠ a MŠ Bolehošť

Cirkus jede

Datum konání: 9. 11. 2018

Kdo z nás by neměl rád legraci. A pokud je doplněná čarováním a žonglováním, tak to je opravdu něco. V pátek k nám zavítal kejklíř, žonglér a kouzelník v jedné osobě. Celou hodinu jsme se smáli a také jsme si nějaké triky  a kouzla vyzkoušeli. Bylo to moc prima.

Domku, domku, domečku

Poslední říjnový den navštívilo naši školu hudební divadélko „Trsátko“ v zastoupení pana Josefa Zámečníka a Jany Hryzlíkové. Se zájmem jsme všichni pozorovali, jak nám před očima vyrostl krásný „Domeček pro rozbité a opuštěné hračky“. Jenže byl prozatím prázdný. Ale nebylo tomu tak dlouho. Postupně se do domečku nastěhovala opuštěná kočička, zajíček bez ouška a medvídek bez ocásku a jako poslední pohozený pejsek s papouškem. Zpívali jsme, tancovali a doufali, že se pro všechny hračky najde v domečku místečko. Naštěstí dopadlo všechno tak, jak mělo. Také jsme se seznámili s krásným hudebním nástrojem – tahací harmonikou.

Díky divadélku jsme prožili krásné a radostné chvíle plné zpěvu, tance a dětského smíchu. Myslím, že dětem se vystoupení velice líbilo, jelikož oba hudebníky odměnily velkým potleskem.

Novější 1 3 5 10 14