telefon +420 494 627 148 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:

Den dětí u hasičů

Datum konání: 13. 6. 2022

Den dětí u hasičů

V pátek 3. června jsme se dopoledne s dětmi z mateřské školy a odpoledne s žáky základní školy vydali na exkurzi k našim dobrovolným hasičům z Bolehošti, kteří si pro nás připravili prohlídku hasičské základny a aktivity ke Dni dětí.

Po příchodu jsme si prohlédli techniku našich hasičů. Poté jsme shlédli i techniku z minulého století a vše plně funkční. Následovala zkouška hašení v podobě pokoření PET lahví s vodou. Následovala prohlídka vnitřních prostor a klubovny našich hasičů, kde byly pro děti připraveny nějaké úkoly, ukázka základních uzlů a topografie. Všechny připravené úkoly jsme zvládli skvěle, věříme, že jsme si ostudu neudělali. Prohlédli jsme si poháry našich hasičů za jejich úspěchy. Dostali jsme omalovánky a mohli si vyzkoušet hasičskou helmu. Na závěr jsme ještě mohli vyzkoušet hašení z vodního děla. Žáci základní školy měli navíc připravenou i střelbu ze vzduchovky. Tímto bychom chtěli našim dobrovolným hasičům moc poděkovat za krásné dopoledne pro děti z mateřské školy a krásné odpoledne pro žáky základní školy. Je velice důležité, že v obci jsou dobrovolní hasiči, kteří se tak perfektně starají o svou základnu a jsou pro nás všechny velmi důležití.

Skvěle jsme si páteční den užili a poděkování patří všem, kteří pro nás program připravili i za odměny, které pro nás měli hasiči připravené.

Příští rok se opět těšíme na viděnou.

Děti a učitelky ZŠ a MŠ BolehošťDen dětí v MŠ

Datum konání: 13. 6. 2022

 Den deti 2.jpg   Den dětí ve školce

Dne 1. června má nejen svátek Laura, kterou máme ve školce a donesla pro své kamarády nějaké sladkosti. Ale toto datum patří především všem dětem na celém světě, protože slaví svůj svátek. Dopoledne jsme pro děti připravili sváteční hostinu a potom…. Potom se ozval hlas zvonečku. Že by Ježíšek, nebo snad čertíci…? Omyl, asi to byl pošťák. Když jsme totiž vyšli ze školky, abychom si užili pobyt na školní zahradě, objevili jsme dopis určený pro děti z mateřské školy v Bolehošti. Dopis jsme otevřeli, protože jsme byli zvědaví, co se v něm píše. Bylo to psaní od kouzelného skřítka. V dopise nám všem popřál krásný svátek dětí a zároveň nás poprosil o splnění 3 úkolů. Měli jsme zazpívat jednu písničku, zarecitovat jednu básničku a zatančit jeden taneček. Protože jsme teď pilně nacvičovali na vystoupení na setkání seniorů a na dětský den, tak písničku, básničku i taneček jsme měli nacvičené a kouzelnému skřítkovi jsme mohli jeho přání splnit. V dopise bylo dále psáno, že pokud přání splníme, najdeme u zahradního domečku na stromě zavěšené drobné dárečky pro každého. Kdo ve školce ten den nebyl, byly dárečky od skřítka nechané v košíku pod stromem.

Moc Ti děkujeme skřítku!

A jak bylo psáno v dopise – budeme hodní, budeme si vzájemně pomáhat, budeme používat kouzelná slovíčka. Máme totiž velké štěstí, že si svůj svátek můžeme hezky užít. Ne všechny děti ve světě to štěstí mají, ale o to víc na ně myslíme a doufáme, že i naši kamarádi po celém světě si budou moci svátek všech dětí užívat tak krásně jako my tady.OZNÁMENÍ O KONÁNÍ ZVLÁŠTNÍHO ZÁPISU DO ZÁKLADNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2022-2023

Datum konání: 1. 6. 2022

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ ZVLÁŠTNÍHO ZÁPISU DO ZÁKLADNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2022-2023.pdfŽádost o přijetí dítěte do ZŠ Bolehošť česko-ukrajinsky

Datum konání: 1. 6. 2022

Zadost_o_prijeti_ditete_ZS_Bolehošť_cesko-ukrajinsky-1.docOchutnávka ovoce a zeleniny

Datum konání: 27. 5. 2022

IMG_2835.JPGNaše škola je už dlouhá léta zapojena do projektu „Ovoce a zelenina do škol“. Dvakrát do měsíce dostáváme zdarma ovoce nebo zeleninu. Jednou to je rajče, jindy třeba paprika či pomeranč nebo džusík. Doprovodným programem k tomuto projektu je ochutnávkový koš, ve kterém jsou netradiční druhy ovoce i zeleniny.

Tentokrát jsme si obsah nemohli vybrat sami, ale to nevadilo. Uspořádali jsme soutěž o nejkreativnější talíř z daných surovin. Museli jsme se nejdříve domluvit – což bylo pro některé hodně těžké, rozdělit si práci, nápad zrealizovat a hlavně na závěr vše s chutí sníst. To bylo na této akci ze všeho nejlepší. Mňam. Děkujeme.Zdravé zuby

Datum konání: 27. 5. 2022

            IMG_2829.JPGZdraví je v této „zvláštní době“ skloňováno ze všech stran. Jestlipak jste věděli, že zubní kaz je jedno z nejčastějších onemocnění? I když jsme ještě malí a zoubků máme jen dvacet, někteří už víme, jaké to je, když bolí zub. A abychom tomuto předešli, proběhl u nás ve škole projekt Zdravé zuby.

            Nejdříve jsme si společně o zoubkách povídali, potom jsme samostatně vypracovali pracovní listy a na závěr jsme si vyčistili zuby správným způsobem tak, jak jsme se to teoreticky naučili.

            Jedna paní zubařka má ve své ordinaci pěkné heslo: „Starejte se o své zuby, třetí už vám nenarostou.“ My máme teprve první, ale i tak – prevence je prevence.Školní výlet

Datum konání: 26. 5. 2022

Blíží se konec školního roku. Shon, dohánění, zkoušení, trochu (i více) stresu. To vše k tomuto období patří. Samozřejmě ale i příjemné věci – jako je školní výlet. A zvláště, když bude po dvou letech.

Společně s dětmi z MŠ jsem ve čtvrtek 26. května vyjeli na vytoužený výlet. Ráno pro nás přijel krásný autobus a hurá do Stěžer. To byla naše první zastávka. Malý ZOOpark se zvířátky byl prima. Zvířátkům jsme dovezli mrkvičky a jablka a paní průvodkyně nám pověděla mnoho zajímavých informací. Nastal čas oběda. Dostali jsme ze školní kuchyně balíček s kuřízkem a chlebem. Povedl se, byla to mňamka. A zpět do autobusu a jede se dál. Hrádek u Nechanic byl naše další zastávka. Školáci a předškoláci se vydali na prohlídku zámku a ti nejmenší čekali v zámecké zahradě, kde si to také patřičně užili. Nechyběl ani nákup suvenýrů. Jen zmrzlina nám chyběla. Hurá zpět do autobusu a jede se směr škola v Bolehošti. V autobuse jsme si zazpívali, aby nám cesta rychleji utíkala.

U školy na nás už čekali rodiče. Výlet se nám moc líbil, počasí nám přálo a tak se těšíme na další akce, které nás na závěr tohoto školního roku ještě čekají.Uzavření MŠ Bolehošť o letních prázdninách

Datum konání: 23. 5. 2022

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

 

MATEŘSKÁ ŠKOLA BOLEHOŠŤ BUDE O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH V OBDOBÍ

OD ČTVRTKA 07.07.2022

DO STŘEDY 24.08.2022

UZAVŘENA.

PROVOZ BUDE ZAHÁJEN VE ČTVRTEK 25.08.2022.Focení tříd

Focení na závěr školního roku

 

V úterý 24.05.2022 proběhne od 9:00 hodin focení tříd.

Cena fotografie 30 Kč.

V případě deštivého počasí je možná změna termínu.Krásné Velikonoce

VV2022ŠK JPG.jpg