telefon +420 494 627 148 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Z důvodu výskytu covid pozitivního dítěte v MŠ
bude uzavřena
mateřská škola v Bolehošti

od 2. 12. 2021 (čtvrtek)

do 3. 12. 2021 (pátek).

Provoz bude zahájen dne 6. 12. 2021 (pondělí).

Hana Špatenková, ředitelka školyProtiepidemická opatření


Protiepidemická opatření
Od pondělí 29.11.2021 bude:
- pondělní testování antigenními testy
všech dětí, žáků a zaměstnanců
- nošení roušky povinné
pro žáky a zaměstnance
-
od 18. 12. 2021 bude
MŠ a ZŠ UZAVŘENA.


Hana Špatenková, ředitelka školyUzavření školy


UZAVŘENÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLY a MATEŘSKÉ ŠKOLY

Po dohodě se zřizovatelem
bude uzavřena
Základní škola a mateřská škola Bolehošť

v období

 od 18. 12. 2021 (sobota)

do 02. 01. 2022 (neděle).

Provoz bude zahájen dne 03. 01. 2022 (pondělí).Testování antigenními testy

Datum konání: 5. 11. 2021

Testování antigenními testy
Po domluvě a za přispění zřizovatele školy budeme v pondělí 8. 11. 2021
na dobrovolné bázi testovat antigenními testy,
a to žáky ze ZŠ, děti z MŠ i všechny zaměstnance.


Toto se bude opakovat každé pondělí.

Dle vyjádření Krajské hygienické stanice Hradec Králové je tento postup možný.


Případný záchyt pozitivního může zabránit uzávěře celé naší školy!


Děkuji za součinnost Mgr. Hana Špatenková

ředitelka školyFocení

Focení bude probíhat dne 12.11.2021 (pátek) dopolednefocení náhled.jpgfocení ceník.jpgUčení nemusí být mučen

Nadešel podzim a my všichni jsme se opět vrátili po letních prázdninách do školy. Vlastně ne všichni. Paní ředitelku Mgr. Hanu Boukalovou vystřídala ve funkci paní ředitelka Mgr. Hana Špatenková. Chod školy se ale nezměnil. Čtení, psaní, počítání, úkoly – vše tak, jak má být a po dvou měsících perné práce jsme si všichni opět zasloužili „trochu odpočinku“.

Než však začaly podzimní prázdniny, strávili jsme dva dny ve škole jinak. V pondělí 25. 10. proběhl první projektový den MÍSTO, KDE ŽIJI. Vyšli jsme si do okolí naší školy, abychom si zopakovali, co jsme se naučili v prvouce či přírodovědě, ale také abychom ukázali naši obec paní ředitelce a hlavně, jaké to tu máme pěkné. Nebyla to jen obyčejná procházka. Žáci 4. a 5. ročníku spolu s  paní učitelkou Školníkovou vyrazili dříve než ostatní a formou ŠIPKOVANÉ vedli své kamarády až do Lipin. Po cestě vytvořili 5 stanovišť s různými úkoly. Například: Znáš svoji vesnici? Zvířata a mláďata. Stromy a šišky. Pohyb v přírodě. Hledání pokladu. V Lipinách bylo připraveno ohniště, na kterém jsme si opekli špekáčky, párky ale i šunku nebo rohlík. Také jsme dostali limonádu a sladkost, za což mockrát děkujeme Sokolu Lipiny. Velký dík za ochotu a vstřícnost patří zejména p. Bartoňové, p. Máslovi a p. Máslové. Cesta zpět do školy proběhla po silnici, kde jsme si procvičili něco málo z dopravní výchovy. Příjemně provětráni a mírně unaveni jsme se vrátili do školy a už jsme se těšili na druhý projektový den na téma OSLAVA VZNIKU REPUBLIKY.

Abychom si správně zapamatovali Den vzniku Československé republiky, tak jsme využili téměř všech smyslů, které máme. Sluch – poslech, vzdání pocty a zpěv státní hymny, hmat – její výtvarné ztvárnění a zrak – seznámení se se státními symboly pomocí zábavných videí a obrazů. Posilněni svačinkou jsme se vrhli do dalšího úkolu, tentokrát zaměřeného na český jazyk. Každá skupina dostala pěknou básničku o naší vlasti – prvňáčci vybarvovali a stříhali republiku, druháci hledali zatoulaná slovíčka, další určovali větné vzorce nebo slovní druhy. Práce bylo až nad hlavu a všichni se jí zhostili se ctí. Abychom provětrali i jiné mozkové závity, tak na řadu přišla matematika. Odčítáním jsme zjišťovali, jak dlouho působili prezidenti Československé a České republiky ve své funkci a tím jsme vyluštili jejich jména. Dalším úkolem byla bankovka neboli sestavování puzzle. Měli jsme za úkol vypočítat příklady na sčítání, odčítání, násobení, dělení i jednoduché slovní úlohy. Děti si tak připomněly významné historické osobnosti ČR a současně se procvičily ve finanční gramotnosti. Jako poslední aktivita byla křížovka. Tady jsme museli přemýšlet a lovit vědomosti, které jsme získali v prvouce či vlastivědě. Tajenkou byly výrobky typické pouze pro naši zemi.

Tyto dva dny se povedly hlavně díky náročné přípravě a vzájemné spolupráci celého kolektivu ZŠ, což vyvrcholilo prezentací projektových prací v naší venkovní učebně v pondělí 1. 11. 2021 od 13 – 16 hodin. Doufáme, že jste byli nadšeni aktivitou nás všech. Srdečně ještě jednou děkujeme všem, kteří se na akci a projektu podíleli.

 

                                                                                  Mgr. D. Školníková, Mgr. R. PavlínkováZměna provozní doby školní družiny

Školní družina

provozní doba: 6.55 - 7.45

                        11.40 - 16.00Výlet do Opočna

Datum konání: 23. 6. 2021

V posledním týdnu letošního školního roku jsme se vydali na výlet do blízkého Opočna.

Už cesta tam byla pro mnohé zážitek, protože vlakem se moc nejezdí. Počasí nám přálo – nebylo veliké teplo – tak jsme se z opočenského nádraží vydali pěšky až do středu města. Byla to cesta dlouhá, vysilující a tak nastal čas svačinky.

V zámeckém parku na vyhlídce jsme rozbalili řízky, tousty a mnoho dalších dobrot. Přála bychom vám vidět, s jakou chutí se vše snědlo. A pokračovali jsme dál. Prošli jsme celý zámecký park, který se od minulé naší návštěvy změnil k lepšímu. Vše bylo upravené, louky posekané, stromy a keře sestříhané, i voda v rybnících byla. No nádhera.

Po zámeckých schodech jsme se vyšplhali až na nádvoří zámku. Děti tam byly první a způsobně čekaly, až na nádvoří dojdou i znavené paní učitelky. Malebnými uličkami jsme se dostali k cíli našeho výletu – zmrzlině. Byla výborná a všechny nás povzbudila k dalším aktivitám. Vrátili jsme se do parku, kde si na louce před letohrádkem děti ještě společně zadováděly či odpočinuly.

A už tu byl čas odjezdu dalším dopravním prostředkem, autobusem, který nás zdárně a bez úhony dovezl zpět do školy. Chytré hodinky některých žáčků spočítaly, že jsme nachodili okolo devíti kilometrů. Bylo to prima. 

Mgr. Denisa Školníková

 Ohlédnutí za školním rokem

Datum konání: 29. 6. 2021

Letošní školní rok patřil skutečně k těm těžším, kdy situace pandemie měla negativní dopady na nás všechny jak v pracovním, tak soukromém životě, děti a školu bohužel nevyjímaje.

Letos to bylo jako na houpačce. Jednou jsme se učili prezenčně, pak ze dne na den přešli na distanční výuku a znovu prezenčně i distančně. Po návratu dětí do školy volali snad všichni rodiče, učitelé i děti.

Od 12. dubna, kdy se znovu otevřely dveře prvostupňovým žákům a předškolákům, poté i všem dětem mateřské školy, se do konce školního roku už nic nezměnilo. Tvrzení, že se děti do školy těšily, byla pro nás pozitivní zpráva. Radovaly se ze setkání jak se svými spolužáky, pedagogy, tak na možnost změnit prostředí, vrátit se do systému, který byl v jejich životě nezastupitelný, v němž měly své pevné místo, svoji pravidelnost. Signalizovalo jim to návrat k normálu, k životu, na který byly zvyklé.

Dokonce jim ani nevadilo, že musely dodržovat všechny staré i ale nové zásady osobní a respirační hygieny. Jako např. povinné testování tzv. samoodběrem - výtěrem z nosu. Měly dostatečnou „vypovídací hodnotu“, byly spolehlivé? Vybírat jsme si nemohli, používali jsme ty, co nám byly přiděleny. Každé dítě snášelo test jinak, ne každé si s ním poradilo. Těm nejmladším mohli pomáhat rodiče. Ale ke konci školního roku už vše běželo jak po drátku.

V pátek 25. června jsme rozdali krásná vysvědčení. Děti se i přes nelehkou situaci zhostily svých pracovních povinností se ctí. Důkazem toho jsou právě pěkné známky. Ale nejméně polovina úspěchu patří zároveň jejich rodičům, kteří museli své ratolesti v nelehké době distanční výuky donutit se učit, podpořit je, pomoci jim. Vše se zvládlo, nastal čas prázdnin a odpočinku.

A co bude od září? Nechápeme se překvapit.


Mgr. Hana Boukalová
 
Ředitelské volno

Datum konání: 10. 5. 2021

Ředitelské volno.pdf