The Cooking Show

Datum konání: 9. 4. 2019

V úterý 9. dubna jsme se spojili se Základní školou v Albrechticích nad Orlicí sice na cenově dražším, ale vysoce interaktivním, vizuálním a humorném představení výuky základů angličtiny. Procvičovala se tu slovíčka, čísla, výslovnost,  zazněly krátké věty týkající se jídla a vaření, děti se naučily i písničku.

Mim Schelie  Nielsen alias Dr. Klutze dokázal s dětmi komunikovat, zapojit je do představení. Jako šéfkuchař s italským šarmem vykouzlil ve své kuchyni různé dobroty od palačinek přes špagety s masovými kuličkami až po kouzelný dort a samozřejmě úsměv i radost v dětských očích.

Děti i učitelé se během představení báječně bavili a nám nezbývá než Dr. Klutzovi poděkovat za skvělý herecký výkon a výbornou show.
Thank you, Schelie! See you next year, we hope!

Předškoláci v ZŠ

Datum konání: 5. 4. 2019

V pátek 05.04.2019 se naše předškolačky šly poprvé podívat do 1. třídy základní školy. Usedly do školních lavic a paní učitelka Pavlínková pro ně měla připraveno plno aktivit. Měly za úkol poskládat číselnou řadu, pojmenovat geometrické tvary, barvy, zkusily si i práci s interaktivní tabulí, složily si z písmenek své jméno a nakonec si zazpívaly u klavíru. Za hezkou práci dostaly malou odměnu a zpět do školky odcházely plné dojmů.

Teď už jen zbývá popřát hodně štěstí u zápisu a ať se Vám ve škole líbí!

Hudební divadlo

Datum konání: 25. 3. 2019

Dnes k nám do školky a školy přijelo hudební divadlo ALE-NA z Hradce Králové s pohádkou Zpívající koťata. Pásmo bylo plné veselých písniček, hudebních hádanek, humorných chvilek a poučného povídání o zvířátkách, hlavně o kočičkách a jejich koťatech.

Děti se s radostí zapojovaly do zpívání s paní učinkující a jejími maňásky, využívaly též své tělo k rytmizování a doprovodu jednotlivých písní. Z vystoupení odcházely s úsměvem na tváři, rozzářenýma očima a rozezpívanou náladou, která jim zůstala celý den.

Pat & Mat: zimní radovánky

Datum konání: 14. 2. 2019

Dnes se celá naše škola vydala do kina v Opočně. Promítal se film Pat & Mat: zimní radovánky. Blížila se zima a naši známí kutilové to nenechali jen tak. Nic je nezaskočilo - ani sněhová nadílka, která se jim snesla na zahradu. Po dovádění na sněhu přišla vhod horká sauna. Poradili si i s vánoční výzdobou a dárky, které si nadělili pod vánočním stromečkem. A co teprve když si vyrobili Betlém a slavili Silvestra. Vše byla veliká legrace. Film se nám moc líbil.

ZŠ - Divadlo Drak - Mimoň

Datum konání: 11. 1. 2019

Planeta Mimo má jediného obyvatele. Ten tu žije spokojeně sám se sebou ve světě, který mu dokonale vyhovuje. Až do okamžiku, kdy se planeta začne z neznámého důvodu přehřívat, a jemu nezbyde než si hledat jiné útočiště. A jaké to bude dobrodružství, netuší v tu chvíli nejspíš ani on sám.

A tak jsme se vydali spolu s hrdinou, který je tak trochu jiný, na vesmírné putování za novým domovem. Představení se nám všem moc líbílo. Autorská inscenace byla inspirovaná osudy dětí s Aspergerovým syndromem.

ZŠ - Hra s jesličkami

V předvánočním čase jsme se vydali do Týniště nad Orlicí na představení ZUŠ - Hra s jesličkami. Byla to vánoční hra z betlémského prostředí (andělé, Marie, Josef, Ježíšek, Tři králové), poslechli jsme si lidové vánoční koledy za doprovodu orchestru lidových nástrojů. Vše bylo propojeno tanečním i literárně-dramatickým oborem a doplněno kostýmy. Žákům ZUŠ spolu se svými učiteli  se podařilo připravit nádherné představení. Děkujeme.

ZŠ - Cesta kolem světa

Datum konání: 8. 12. 2018

Je již velkou tradicí, že žáci naší školy a děti z mateřské školy vystupují na Mikulášské nadílce pořádané SDH Bolehošť. V čase adventu se sejdeme v místním hostinci a vychutnáme si už jen tu třešničku na dortu. Aby tomu tak mohlo být, naše práce začíná už v říjnu. Vymyslet scénář, obsadit role, poshánět kostýmy. Není to jednoduché. Velký dík patří všem dětem, které s nadšením nacvičovaly. Myslíme si, že ta pomyslná třešnička byla letos obzvláště sladká.

MŠ - Vánoční besídka pro rodiče

Datum konání: 12. 12. 2018

Děti z mateřské školy si pro své rodiče, prarodiče, tetičky a strýčky připravily vánoční besídku na téma "Malí muzikanti. Uskuteční se ve středu od 15:30 hod. v budově školy.

Těšíme se na Vás!

MŠ - Mikulášská nadílka

Datum konání: 5. 12. 2018

Ve středu naši mateřskou školu navštíví Mikuláš s čertem.

ZŠ - Hrátky s barvami

Každou středu odpoledne máme výtvarnou výchovu. Poslední listopadovou středu jsme ale měli hodinu výtvarky trochu jinou. Přijela za námi paní Martina Menclová z Muzea a galerie v Rychnově nad Kněžnou.

Odpoledne bychom mohli rozdělit do dvou částí. Nejdříve jsme se seznamovali s barvami, rozeznávali jsme studené a teplé odstíny, přiřazovali jsme je k ročním obdobím a hlavně jsme se naučili míchat barvy. Druhá část byla velmi zajímavá. Vytvářeli jsme linoryt. To je grafická technika pro tisk z výšky. Dostali jsme speciální lino a obrázek s motivem, který jsme přenesli pomocí tužky na lino. Pomocí držátka a různých šířek nástavců jsme vyrývali obrázek do lina. Důležitou pomůckou bylo chránítko prstů. Nástroje jsou velmi ostré a mohlo by dojít k úrazu. Až na jednu nehodu se nikomu nic nestalo.

Dále nastával okamžik tisku. I to není jednoduché. Speciální barvu jsme pomocí válečku rozetřeli po skleněné desce, potom jsme válečkem přetřeli motiv na linu a opatrně přitiskli na papír. Kulíškem (speciální pomůcka pro tisk) jsme jezdili po rubové straně lina. Po chvíli jsme lino sundali z papíru, kde se objevil námi vytvořený obrázek.

Dvě hodiny utekly jako voda a nastal velký úklid. Obrázky se nám všem povedly. Těšíme se na další setkání s jinými výtvarnými technikami.  Děkujeme.