telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Opočnem za Kupkou

Opočnem za KupkouKdo by neměl rád krásné věci. Krásně se oblékáme, obklopujeme se krásnými věcmi, jezdíme na krásné zahraniční dovolené. Ale krásně může být i za humny. O tom jsme se přesvědčili ve středu 27. června, kdy jsme se vydali do Opočna.

Naše putování za památkami Opočna začalo hned po příjezdu autobusem v Informačním centru, kde jsme dostali pastelky a průvodce s úkoly, které musíme na naší průzkumné cestě splnit.

Podle jistých indicií postupně procházíme celou trasu.

První zastavení bylo u Morového sloupu na náměstí, potom jsme hledali reliéf na klášterní zdi, okolo zvonice a hřbitova jsme došli až na Trčkovo náměstí ke škole, cestou světla – průchodem – jsme přišli k rodnému domu Františka Kupky a okolo něj jsme zamířili do zámeckého parku. Letohrádek, skleník, opukové skály, Zlatý potok, čínský pavilon, první a druhý rybník, vodopády – bylo se na co koukat a po zámeckých schodech zpět na nádvoří zámku. Zde jsem plnili jeden z posledních úkolů: najít tajné dveře, které nás uvedou do výstavní síně s obrazy Fr. Kupky. Povedlo se! Už tu na nás čekala zástupkyně města, která nám zadala ale už opravdu poslední úkol. Najít obraz s koňmi, spočítat je a objevit ducha. Vše jsme splnili a vysloužili jsme si tím list paní starostky Opočna, který potvrzuje úspěšné dokončení putování s Františkem Kupkou. A nejen to.

Na samý závěr přišla sladká tečka ve formě výborné opočenské zmrzliny. Jak jinak, vždyť jsme byli v krásném městě Opočně.