telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Pracovní činnosti ve 3. a 4. ročníku

Pracovní činnosti ve 3. a 4. ročníkuPolovina školního roku je za námi. Moc jsme se snažili nejen ve čtení, psaní a v matematice. Dařilo se nám i v pracovních činnostech a ve výtvarné výchově. A protože nás naše snažení vyčerpalo, připravili jsme si ovocný salát plný vitamínů. Všichni jsme přinesli určité suroviny a kuchyňské pomocníky jako je struhadlo a škrabka. Už jen oloupat jablko a mrkev bylo pro některé z nás oříškem, ale povedlo se. Potom jsme nastrouhanou mrkev a jablko smíchali se šťávou z čerstvých pomerančů, nepatrně přisladili a už jsme si hotový salát rozdělili do krabiček, ve kterých jsme si náš kulinářský výrobek odnesli domů a společně s rodinou ochutnali. Čtvrťáci si připravili salát s více surovinami. Přidali ještě celer, čínské zelí, oříšky a bílý jogurt. Také vše řádně očistili, nastrouhali a nakrájeli, smíchali, dochutili a salát byl na světě. Po této hodině pracovních činností to v naší třídě krásně vonělo.