telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > První pomoc

První pomocPrvňáci a druháci z naší školy se během ledna v hodinách prvouky učí o lidském těle. Součástí této kapitoly je také povídání o tom, jak se zachovat pokud jsme svědky nějaké nehody a jak poskytnout první pomoc zraněnému. Aby naše výuka byla zajímavější a zábavnější, některé věci jsme si prakticky vyzkoušeli. Děti si ve dvojicích obvazovaly poraněný kotník  nebo odřený loket a naučily se přenášet zraněného na improvizované židličce ze spojených rukou. Velkou výhodou bylo, že někteří žáci již tyto věci ovládali z kroužku mladých hasičů a mohli tak pomáhat a radit ostatním kamarádům.

Celou hodinu jsme si velmi užili, pobavili jsme se a díky zábavnější formě výuky si děti jistě tyto důležité dovednosti lépe zapamatují.

                                                                                                                                      Mgr. Jiřina Hejčlová