telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Spaní ve škole

Spaní ve školeDatum konání:
1.4.2022

Naše děti se zapojily do pohádkového nocování ve škole. Připomněli jsme si tak Březen měsíc knihy a na to navazující Noc s Andersenem. Mezi 16 dětmi byli též 2 osmiletí kluci z Ukrajiny. Tématem byl Večerníček s nejrůznějšími večerníčkovými postavami, a tak se školou hemžili: Křemílek s Vochomůrkou, Maková panenka, králíci z klobouku Bob a Bobek, Maxipes Fík či Krakonoš i zlý Trautenberk …..Kvíz „Ve dvou se to lépe táhne“ o večerníčkových postavách  děti zvládly hravě. Velmi nám slušely večerníčkové čepičky, které jsme si vyrobili. Velkou pochoutkou byly vlastnoručně vyrobené a krásně nazdobené obložené chlebíčky. Po hrách v tělocvičně přišlo vyvrcholení – každý účastník musel projít ztemnělou školou, kde nás pohádková babička začarovala do pohádkových bytostí. Protože pohádky končí dobře a vítězí dobro nad zlem, tak i kouzlo pominulo. A hajdy na kutě, jak jinak než s pohádkou! A byl jeden kopec, na tom kopci zvonec a na něj zazvonili a pohádky byl konec ….
Ráno jsem se probudili a na stole v jídelně jsme měli připravenou výbornou snídani –  a nechyběla ani bábovka od Karkulky ????!