telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Ukončení 1. pololetí šk. roku 2020/2021

Ukončení 1. pololetí šk. roku 2020/2021Máme za sebou velmi náročné období pro žáky i jejich rodiny, ale i pro učitele. Ani první polovina letošního školního roku neproběhla standartně. Po prvních týdnech běžné prezenční výuky jsme v polovině října kvůli zhoršující se epidemiologické situaci zasedli k počítačům a začali vzdělávat distančně. Vzdělávání tímto způsobem klade na všechny výše zmiňované vysoké nároky v oblasti motivace, vytrvalosti, schopnosti organizovat si vlastní čas a přimět se k práci.

Měli jsme velké štěstí, když 18. listopadu 2020 vláda rozhodla, že do základní školy se mohou vracet žáci 1. a 2. ročníku a v případě málotřídních škol také i žáci vyšších ročníků, kteří jsou zařazení do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníku. A zrovna v letošním školním roce máme pospojované ročníky tak, aniž bychom to předvídali, že mohli nastoupit i žáci 3. ,4. a 5. ročníku. Jak nám to záviděly ostatní školy v okolí! Jednodušší jsme to měli i s hodnocením na vysvědčení, které mohlo probíhat podle běžných pravidel jako v předchozích letech v souladu s platnou legislativou.

A tak po pěti měsících úsilí nastal konec 1. pololetí. Prvního půl roku zvládlo všech našich 19 žáků úspěšně. Udělili jsme 17 vyznamenání a 2 žáci prospěli.

Do dalšího období přeji vše nejlepší - štěstí, zdraví a spokojenost. Aby se život vrátil do normálu, aby se nám v naší malé zemičce a Bolehošti dobře žilo.

                                                                                                                                                                                                                                                        Mgr. Hana Boukalová