Úvod > > Aktuality > Výlet do Opočna

Výlet do Opočna

Datum konání:
23.6.2021

V posledním týdnu letošního školního roku jsme se vydali na výlet do blízkého Opočna.

Už cesta tam byla pro mnohé zážitek, protože vlakem se moc nejezdí. Počasí nám přálo – nebylo veliké teplo – tak jsme se z opočenského nádraží vydali pěšky až do středu města. Byla to cesta dlouhá, vysilující a tak nastal čas svačinky.

V zámeckém parku na vyhlídce jsme rozbalili řízky, tousty a mnoho dalších dobrot. Přála bychom vám vidět, s jakou chutí se vše snědlo. A pokračovali jsme dál. Prošli jsme celý zámecký park, který se od minulé naší návštěvy změnil k lepšímu. Vše bylo upravené, louky posekané, stromy a keře sestříhané, i voda v rybnících byla. No nádhera.

Po zámeckých schodech jsme se vyšplhali až na nádvoří zámku. Děti tam byly první a způsobně čekaly, až na nádvoří dojdou i znavené paní učitelky. Malebnými uličkami jsme se dostali k cíli našeho výletu – zmrzlině. Byla výborná a všechny nás povzbudila k dalším aktivitám. Vrátili jsme se do parku, kde si na louce před letohrádkem děti ještě společně zadováděly či odpočinuly.

A už tu byl čas odjezdu dalším dopravním prostředkem, autobusem, který nás zdárně a bez úhony dovezl zpět do školy. Chytré hodinky některých žáčků spočítaly, že jsme nachodili okolo devíti kilometrů. Bylo to prima.

Mgr. Denisa Školníková