telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:

Den otevřených dveří

Datum konání: 14. 2. 2023

Plakát - Pozvánka na Den otevřených dveří.jpg

Program Dne otevřených dveří.pdfPtačí dílnička

Datum konání: 28. 1. 2023

PTAČÍ DÍLNIČKA
KDY: v sobotu 28.1.2023 ve 14 hodin
KDE: V prostorách školy v Bolehošti
KDO: Akce je určena pro rodiče s dětmi, mohou přijít děti školní, školkové i mladší v doprovodu rodičů, prarodičů i jiných přátel
KOLIK: vstupné je 70 Kč na rodinu, případné přebytečné peníze převedeme do fondu Přátel školy
PROGRAM: Vyrobíme si krmení pro ptáčky a malého ptáčka z přírodnin. Poté půjdeme všichni do aleje k Zámečku, kde rozvěsíme krmení po stromech.
Pokud bude sníh, budeme sáňkovat. Tatínkové nám snad mezitím vyrobí velké krmítko do školní zahrady.
CO S SEBOU: Pokud máte doma přebytečné keramické květináče malých rozměrů, do výšky cca 8cm, vezměte s sebou. Dále vezměte s sebou, pokud máte,
plastové mističky, ve kterých nám bude krmení tuhnout. Mističky si zase poté odnesete domů. Dál je možné vzít různé staré hrnky, nejlépe keramické nebo
plechové, které lze také plnit. Dále můžete vzít různá stará jablíčka. Pokud bude sníh, nezapomeňte na boby a saně.
 


PF 2023

Datum konání: 1. 1. 2023

Screenshot_20221230_174056_Office.jpgVánoční přání

Datum konání: 19. 12. 2022

vánoční přání 2022.jpgŘEDITELSKÉ VOLNO

Datum konání: 7. 12. 2022

Na čtvrtek 22.12.2022

vyhlašuje ředitelka školy

ŘEDITELSKÉ VOLNO.

ZŠ, MŠ, ŠJ a ŠD budou uzavřeny.

 Uzavření MŠ Bolehošť

Datum konání: 7. 12. 2022

Uzavření MŠ Bolehošť o vánočních prázdninách

MŠ Bolehošť bude o vánočních prázdninách

UZAVŘENA

od pátku 23.12.2022 do neděle 01.01.2023 (státní svátek).

Provoz bude obnoven v pondělí 02.01.2023.Vánoční jarmark

Datum konání: 27. 11. 2022

Letos vůbec poprvé se při Adventním rozsvícení zvoničky konaly vánoční trhy. Každý si mohl vybrat z různých druhů svícnů,jarmark.jpg mýdel, dále zde byly k zakoupení dřevěné výrobky, plněné oříšky pro štěstí, keramické ozdoby, slámové ozdoby, šité ozdoby, a mnoho dalšího, co si pro nás připravili děti s učitelkami a s rodiči. Jarmark byl velmi úspěšný, celková tržba činila 6 815 Kč, celá částka putuje pro děti do SRPŠ. Tímto bychom chtěli všem velmi poděkovat za hojnou účast a podporu při našem prvním trhu.

                                                                                           Za SRPŠ - Adriana KovaříčkováAdventní dílnička

Datum konání: 26. 11. 2022

20221126_143502.jpgV sobotu 26.11.2022 jsme se s dětmi sešli v naší škole, kde pro nás bylo připraveno vánoční tvoření. Mohli jsme si vyrobit svícínek, slaměné ozdoby, vánoční přání, malá zvířátka ze skořápek a nebo vánočního skřítka. Celá akce se velice vydařila, děti byly spokojené a odnášely si domů spoustu krásných vánočních výrobků. 

Tímto velice děkujeme za uspořádání tvoření pro děti.

 

Lucie Prausová 

 Lampiónový průvod

Datum konání: 5. 11. 2022

Sešli jsme se jednoho listopadového odpoledne v jedné ze tříd základní školy, abychom se náležitě připravili na lampiónový průvod do Lipin.

Sešli jsme se v jak jinak než hojném počtu. Dětí bylo více než dospělých, dospělých více než organizátorů a organizátorů více než rozbitých lampiónů. 

Lampióny jsme si vyráběli ze zavařovacích sklenic, které jsme (ne)patřičně ozdobili stuhami, barvami, listím i třpytkami. A na tak velký počet je až zarážející, že se zlověstné tříštění skla školními chodbami neslo všehovšudy jen dvakrát. Střepy však v tomto případě neznamenaly štěstí, ale slzy jako hrachy.

Kvůli obavám, že se lampióny budou tříštit dál po obecních chodnících, vyrazili jsme do Lipin podél lesa. Naštěstí den předtím pršelo, takže nebylo obav ze založení lesního požáru.

Od školy jsme vyrazili pohromadě v početné skupině. Úzká cesta polem však rozmělnila skupinu do dlouhé řady. Rozestupy nabíraly na velikosti a zatím co někteří už byli na zpevněné cestě k hospodě na hřišti, jiní se teprve dostali k lesu. Světélka se mihotala po celé délce lesa a vzbuzovala zdání, že se k lesu vydala celá vesnice.

Na hřišti s20221105_163453.jpge pekly špekáčky. Děti pobíhaly tmou, vyhýbaly se pozornosti svých rodičů. Rodiče postávali, popíjeli a vyhýbali se pozornosti svých dětí. Spokojenost rostla na obou stranách.

Co říci závěrem? Počasí nám přálo. Co jsme si naplánovali, to jsme i splnili a většina přítomných se bavila (nebudu mluvit za ty dvě nebohé duše s rozbitými lampióny).Nezbývá než se těšit na další setkání.                                                                     Děkujeme. Petra Dvořáková s rodinou

P.S.Za zmínku bezpochyby stojí občerstvení ve škole. Čokoládové muffiny zacpaly pusy dětem a ten koláč s mandlemi byl nad očekávání. Snědla jsem tři kousky. Stydím se, ale nelituji.Uzavření školy - ředitelské volno

Datum konání: 18. 11. 2022

Ředitelka školy vyhlašuje na

pátek 18.11.2022 den ředitelského volna.

Základní škola i mateřská škola budou uzavřeny.