telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Beseda s městskou policií ČR

Beseda s městskou policií ČRBeseda s městskou policií ČR

Dne 23. 6. se u nás ve škole konala beseda s policí. Paní policistka nám vysvětlila mnoho věcí, které se týkaly toho, jak se máme chovat ve škole i na silnici. Řekla nám, že se ve škole nemůžeme prát, nemáme běhat a hlavně se nesmíme šikanovat. Když by se taková věc stala a pořád se opakovala, máme to říct paní učitelce nebo rodičům a ti by tuto věc vyřídili. Paní policistka říkala, že jsme účastníky silničního provozu jako chodec, cyklista a řidič motorového vozidla. My jsme chodci a cyklisté. Ukázali jsme si, jak odbočit doprava a doleva a jak se máme chovat na silnici. Nakonec jsme si prohlédli její uniformu.

 

                                   Za 1., 2., 3. ročník napsala Dáša Gottwaldová, žákyně 3. ročníku

 

Beseda s městskou policií ČR

Dne 23. 6. 2015 k nám do školy v Bolehošti přijela paní policistka z Týniště nad Orlicí. V naší třídě nám povídala o tom, jak se máme chovat na silnici, buď jako chodci nebo jako cyklisté. Poté jsme si ukázali, jak chodit po chodníku nebo jezdit na kole. Také nám říkala, že si na internetu nemáme psát s cizími lidmi a na mobilu nemáme otvírat neznámé zprávy. Nejdříve jsme se dívali na Richarda Ševce, kterého ona vybrala, aby nám ukázal, jak se na kole odbočuje vlevo. Potom Filip Kramář dělal povely policisty. Ukázala nám dvě zbraně – obušek a uspávací pistoli. Zjistili jsme, že obuškem se dá zlomit ruka nebo i noha.  Tu pistoli užívají na odchyt psů v obci. Dokonce jsme si mohli zbraně obtěžkat. Vyprávěla nám o práci kriminalisty a o přestupcích.

 

            Za 4. a 5. ročník napsal Míra Máslo, Filip Kramář a Anežka Holubová, žáci 4. ročníku