telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Bezpečně na silnici

Bezpečně na silniciDatum konání:
5.6.2019

Děti jsou jedni z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu. Rodiče by měli vždy převzít odpovědnost za jejich chování na pozemních komunikacích, a to jak v roli chodců, pasažérů vozidel, tak i jezdců na nejrůznějších koloběžkách, tříkolkách a jízdních kolech. I pro nás je bezpečnost a zdraví dětí prioritou. Snažíme se proto děti seznámit v rámci Dopravní výchovy se základními pravidly silničního provozu, s dopravními značkami, s různými situacemi a v neposlední řadě s nebezpečími jaká je mohou na ulici a silnici potkat.

Na konci školního roku, kdy se blíží čas prázdnin, odpočinku a cestování na naší škole probíhá kurz Dopravní výchovy. Nejdříve přijela paní lektorka z autoškoly a všechny teoretické informace v našich hlavách urovnala do správných šuplíčků. Témata a hry ve školní družině celý týden opakovaly, rozvíjely a doplňovaly vše, co víme.  Ve středu 5. června jsme se vlakem vypravili na dopravní hřiště do Rychnova nad Kněžnou. Naučenou teorii jsme zúročili v testu, který dopadl pro všechny dobře. Následovala jízda na dopravním hřišti, kde občas vyřešit dopravní situaci nebylo lehké. Poslední, velice zábavnou – ale těžkou disciplínou byly jízdy zručnosti. Jezdit na kole umí každý z nás, ale ovládat kolo tak, aby nás poslouchalo a jelo tam, kam chceme my, už tak snadné nebylo. Vše se nám povedlo. A kdyby se známkovalo, určitě jsme dostali jedničku.

Cestou zpět na nádraží nám první odměnou byla výborná zmrzlina v cukrárně a druhou bude Průkaz cyklisty, který dostaneme.