telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Výlet do ZOO

Výlet do ZOODatum konání:
10.6.2019

V pondělí 10. 6. 2019 jsme se vydali do Zoo ve Dvoře Králové nad Labem.

Po zakoupení vstupenek jsme se nedříve vydali cestou k zastávce Safaribusu, cestou jsme viděli hrochy, drily, osly a antilopy.  Když jsme procházkou došli na zastávku, už nás čekal autobus, který nás provezl volným výběhem zvířat s odborným výkladem. Potkali jsme žirafy, zebry, buvoly, bizony, pštrosy a antilopy.

Po návratu ze Safari nastal čas oběda a vytoužených nákupů. Poté následovala volná procházka po zoologické zahradě - do pavilonů ptáků, hmyzu a kostí, hrošíků, ryb a hadů. Zvířata byla zajímavá, ale uvnitř bylo veliké teplo. Proto jsme nezapomněli ani na občerstvení se zmrzlinou, která nás v horkém dni osvěžila.

Venku pod stromy byla přestávka, při které jsme ve skupinách vyplňovali pracovní listy. Zjistili jsme např., že pes ušatý je psovitá šelma, která se živí především hmyzem, aby detekoval jeho pohyb pod zemí, potřebuje na to veliké uši. Také jsme se dověděli, že největší had v pavilonu je krajta.

Nakonec jsme šli k restauraci. Tam jsme dojedli to, co nám zbylo a pak se vydali zpátky do školy. Výlet jsme si užili, moc se nám vše líbilo a doufáme, že se tam zase někdy podíváme.

                                                                                                                      žáci 4. a 5. ročníku

výlet.jpgžákyně 2. ročníku