Úvod > > Aktuality > Den dětí u hasičů

Datum konání:
13.6.2022

Den dětí u hasičů

V pátek 3. června jsme se dopoledne s dětmi z mateřské školy a odpoledne s žáky základní školy vydali na exkurzi k našim dobrovolným hasičům z Bolehošti, kteří si pro nás připravili prohlídku hasičské základny a aktivity ke Dni dětí.

Po příchodu jsme si prohlédli techniku našich hasičů. Poté jsme shlédli i techniku z minulého století a vše plně funkční. Následovala zkouška hašení v podobě pokoření PET lahví s vodou. Následovala prohlídka vnitřních prostor a klubovny našich hasičů, kde byly pro děti připraveny nějaké úkoly, ukázka základních uzlů a topografie. Všechny připravené úkoly jsme zvládli skvěle, věříme, že jsme si ostudu neudělali. Prohlédli jsme si poháry našich hasičů za jejich úspěchy. Dostali jsme omalovánky a mohli si vyzkoušet hasičskou helmu. Na závěr jsme ještě mohli vyzkoušet hašení z vodního děla. Žáci základní školy měli navíc připravenou i střelbu ze vzduchovky. Tímto bychom chtěli našim dobrovolným hasičům moc poděkovat za krásné dopoledne pro děti z mateřské školy a krásné odpoledne pro žáky základní školy. Je velice důležité, že v obci jsou dobrovolní hasiči, kteří se tak perfektně starají o svou základnu a jsou pro nás všechny velmi důležití.

Skvěle jsme si páteční den užili a poděkování patří všem, kteří pro nás program připravili i za odměny, které pro nás měli hasiči připravené.

Příští rok se opět těšíme na viděnou.

Děti a učitelky ZŠ a MŠ Bolehošť