Úvod > > Aktuality > Výlet do Častolovic 14.06.2022

Datum konání:
14.6.2022

Výlet do Častolovic

V úterý 14.06.2022 jsme se vydali na výlet do Častolovic. Někdo jel úplně poprvé vlakem, takže to byl pro některé děti první příjemný zážitek. Vystoupili jsme na zastávce a vydali se do zámeckého parku. Nasvačili jsme se a už jsme měli možnost vidět první zvířátka. Pozorovali jsme kačenky i s malými káčátky. Pak jsme v ohradě viděli divoká prasata, bílé daňky a jeleny. Došli jsme k minizoo, kde jsme si zaplatili vstupné a nakoupili krmení pro zvířátka, protože v této minizoo nesmí nikdo krmit zvířata ničím, co donese z domova. Panečku, těch zvířat tam ale bylo. Lamy, ovečky, kozy, pštros, oslíci, poníci, morčátka, pávi,… No nádhera. Po prohlídce minizoo jsme se byli podívat na nádvoří zámku. Tam je to také moc krásné. Uprostřed nádvoří je kašna a také tam jsou voliéry s papoušky. Nechyběl ani nákup suvenýrů. Každý si koupil magnetku s nějakým zvířátkem právě z minizoo. Pak už byl čas se přesunout do nedaleké restaurace, kde jsme měli rezervaci na oběd. K obědu byly hranolky s kečupem a točená limonáda. Mňam, to jsme si pochutnali. Ale protože nám na výletě ještě chyběla zmrzlina, sešli jsme kousek na náměstí a dali si točenou zmrzlinu. Někdo chtěl vanilkovou, někdo zase pistáciovou. Kdo se nemohl rozhodnout, tak zvolil míchanou. Po zmrzlině jsme se pomalu vydali na vlakové nádraží, abychom nezmeškali vlak zpátky do Bolehoště. Nastoupili jsme a vydali se na cestu zpět. Ještě jsme tedy museli přestoupit v Týništi nad Orlicí do jiného vlaku a pak…. Už jsme z okénka viděli Lipiny a už tu bylo nádraží v Bolehošti. Na nádraží na děti čekali rodiče. A kdo neměl na nádraží rodiče, procházkou šel do školy.

Počasí nám vyšlo na jedničku, jízda vlakem byla prima. Zvířátka se nám líbila. Oběd nám chutnal a zmrzlina na závěr byla skvělou sladkou tečkou našeho výletu.

Těšíme se, až se zase na nějaký výlet vydáme.