telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Spaní předškoláků ve školce

Spaní předškoláků ve školceDatum konání:
16.6.2022

Spaní předškoláků ve školce

Ve čtvrtek 16.06.2022 jsme se s našimi 7 předškoláky sešli ve školce v 18:00 hodin, abychom se společným přespáním rozloučili s mateřskou školou. Všichni si donesli potřebné „vybavení“, které bylo potřeba. Spací pytel, baterku, kartáček na zuby, zubní pastu i osušku a sprchový gel na mytí. Poté co jsme se všichni sešli, tak následovala cesta do Lipin na hřiště kolem lesa s plněním úkolů podle označené cesty. Červený nebo oranžový fáborek značil nějaký úkol. Měli jsme třeba skákat po jedné noze, napočítat po jedné do deseti, zazpívat písničku, kde se objevuje nějaké lesní zvíře. Úkoly jsme úspěšně splnili a na závěr cesty nás na Slukově vyhlídce čekal poklad v podobě drobných dárečků – omalovánky, pexeso, voskovky, rozvrh hodin i nějaká ta malá sladkost. A už jsme byli na hřišti v Lipinách. Tam jsme jako poslední úkol měli poskládat čepici z novin, jako nosí Večerníček. A potom už byla večeře. Opekli jsme si výborné špekáčky a k tomu byla limonáda.

Velice děkujeme SK Sokolu Lipiny, které dětem večeři i limonády věnovalo zdarma v rámci našeho spaní ve školce. MOC DĚKUJEME.

PO výborné večeři jsme se ještě povozili na kolotoči, několikrát sjeli skluzavku nebo jsme si zaskákali v pytli. Sluníčko už zapadalo a nám nezbývalo nic jiného než se hezky rozloučit, ještě jednou moc poděkovat a vydat se cestou kolem lesa zpátky do školky. Ještě že jsme měli baterky, kterými jsme si svítili na cestu, protože už bylo docela tma. Při příchodu do školky nás ještě čekal „Bobřík odvahy“. Úplně bez baterky a každý sám si ve tmě obešel zahradu naší školky. No a pak už sprchování, převléknutí do pyžama a hurá do spacáku. Samozřejmě byla čtená pohádka na dobrou noc a potom… Sladké sny ve školce.

Ráno jsme nemuseli brzy vstávat. Tedy paní učitelky musely, ale my ostatní jsme měli povoleno vstávat, až jsme se vzbudili. Následovalo čištění zoubků a snídaně. To už ve školce byli kamarádi, co s námi nespali a tak jsme si hráli, malovali.

Myslíme si, že se nám spaní ve školce vydařilo a dětem se rozloučení se školkou líbilo. Nikdo si nestýskal po rodičích, všichni se vyspali do růžova.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat SK Sokolu Lipiny za výborné špekáčky a připravený oheň, na kterém jsme si je mohli opéct. Taky děkujeme za limonády, které byly po večeři skvělým osvěžením.

Věříme, že se toto rozloučení se školkou bude opakovat pro všechny, kteří budou vždy odcházet od září do školy. Je to takové skutečné rozloučení s jednou důležitou etapou v životě. Po prázdninách čeká naše předškoláky další a nová fáze v životě, do které všem přejeme mnoho štěstí a dalších skvělých zážitků, jako byl, doufáme, i tento rozlučkový.

Spaní ve školce 3.jpg