telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Hasík.CZ

Hasík.CZ     Už žáci prvního ročníku znají trojmístná telefonní čísla 150, 155, 156, 158, 112. Co přesně se skrývá pod číslem 150, to odhalili i naši žáci. Do školy za námi přijeli hasiči z Rychnova n. Kn. se vzdělávacím programem „Hasík.CZ – Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva“.

     Prevence je podle hasičů u dětí velmi důležitá. Ze statistik totiž vyplývá, že případů, v nichž hlavní roli sehraje dětská neopatrnost a neznalost požární prevence, stále přibývá. Smyslem výchovného programu proto je, aby děti a dospělí byli schopní ochránit sebe i své blízké před vznikem nebo při vzniku požáru. Tím by se měl snížit počet obětí na životech a ztrátě majetku.

     Děti tato témata velice zajímala a zapojovaly se do nich. Formou scének si mohly vyzkoušet volání na tísňovou linku, chování při požáru u nich doma a přemýšlely, jaká nebezpečí mohou nastat. Dále si poslechly zvuk Všeobecné výstrahy a naučily se, jak se v takovém případě mají zachovat. Mohly si též vyzkoušet hasičskou helmu, nošení hasičské hadice i hydraulické nůžky, prozkoumaly hasičská auta, …

     Návštěva byla velice poučná, příjemná a milá, ale všichni bychom si přáli, abychom se potkávali pouze na tak milých setkáních a s úsměvem na rtech jako dnes.