telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Odpoledne s hasiči

Odpoledne s hasičiDovolím si říci, že spolupráce bolehošťských dobrovolných hasičů a naší školy je na velmi dobré úrovni. Když nás osobně přišel pozvat pan Miřijovský na exkurzi do hasičské zbrojnice, ani chviličku jsme nezaváhali a srdečné pozvání s radostí přijali.

Ve středu 27. září jsme se hned po obědě přesunuli k budově obecního úřadu, jehož součástí je i nová hasičská zbrojnice. Byli jsme úplně všichni, nikdo nechyběl a moc jsme se těšili. Před zbrojnicí nás vítali v uniformách pan Ježek a pan Řízek a také pan Miřijovský a pan Netík. Po přivítání nám byla ukázána obě požární auta. Z garáže vyjela s houkačkami – to byl teda pěkný rámus. Auta jsme si prohlédli ze všech stran. Dále jsme si prošli krásně zrekonstruovanou garáž a novou přístavbu.  I tady nám hasiči ukazovali, k čemu vše slouží a proč je to důležité. Měli jsme dávat dobrý pozor, protože v klubovně na nás čekal krátký kvíz. Krátký sice byl, ale některé otázky byly záludné. S malou pomocí jsme vše zvládli a čekala na nás sladká odměna. Ale to nebylo ještě všechno. Opět jsme šli ven, tentokrát na blízké hřiště. Vzápětí za námi vyrazila Tatra a pěkně kouřila. Všichni jsme si zkusili stříkat hadicí. Na řadu přišlo prověřování znalostí některých z nás – malých hasičů. Předvedli jsme, že do kroužku nechodíme nadarmo. Uzle, topografické a hasičské značky jsme uměli na jedničku. Ještě jsme si oživili něco málo ze zdravovědy a byl tu konec.

Ač neradi, museli jsme se rozloučit. Odpoledne strávené spolu s hasiči se nám líbilo. Děkujeme mockrát za perfektně připravené setkání a těšíme se na další.

Mgr. Denisa Školníková