Úvod > > Aktuality > Královská hudební pohádka

Královská hudební pohádka

Už ve třetím týdnu nového školního roku k nám do školy zavítal profesionální varhaník pan Martin Kubát a poutavě nám představil život a dílo J. S. Bacha.

Dozvěděli jsme se, že nebyl pouze hudební génius, byl i obyčejný člověk. V jaké rodině se narodil, kolik měl sourozenců, že se dvakrát oženil a měl 21 dětí, zda pil raději kávu nebo čaj. Skladby, které nám zněly celým programem měly pohádkový motiv. Nejdříve jsme běželi v dešti na zámek, kde nás zastavila stráž. Potom jsme se setkali s panem králem a paní královnou na bohaté královské hostině. Nechyběla ani princezna a přísná chůva. Na závěr jsme si zazpívali veselou písničku. Pořad zaujal i nejmladší děti z naší mateřinky. Moc se nám vše líbilo.