telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Mikulášská tradice u nás ve škole

Mikulášská tradice u nás ve školeDalší adventní akcí, která probíhala na naší škole, byla návštěva Mikuláše a čerta. Ve čtvrtek 4. prosince se okolo deváté hodiny rozezněl školou nejen zvuk zvonečku ale také řetězů. Mikuláš s čertem nejdříve zavítali do mateřské školy za našimi nejmenšími. Ač byl čertík velice hodný, někomu přece jen ukápla malá slzička. Potom si všechny děti statečně přišly k Mikulášovi pro balíček s dobrotami. Ale nebylo to zadarmo. Každý zazpíval či přednesl nějakou vánoční básničku či písničku. A ti nejodvážnější si vzali dobrůtku i od samotného čerta. Potom odešel Mikuláš s čertem za staršími dětmi. Zde se také všichni tvářili statečně, dokud čertík nezabrousil mezi lavice. Někteří žáčci asi moc čisté svědomí neměli. Ale paní učitelky se dětí zastaly a tak i zde odešel čert s nepořízenou.  Na rozloučenou děti něco málo zarecitovaly a zazpívaly, aby každý z nich také dostal malou odměnu. Mikulášovi i čertovi se u nás ve škole moc líbilo a prý se k nám těší i příští rok.