telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Nezapomněli jsme

Nezapomněli jsmeDen Země slaví milióny lidí z více jak 140 zemí světa.  Po celém světě se konají jarmarky, festivaly, pochody, soutěže, koncerty, úklidové práce a jiné aktivity na tisících místech. Den Země se stal největší veřejností organizovanou aktivitou v historii planety. Ale naše Země, i když je veliká, nesnese všechno. A že tím, jak nás, lidí přibývá, se k ní musíme stále zodpovědněji a ohleduplněji chovat.

Opakování je matka moudrosti. A proto jsme s oslavami Dne Země začali již v předstihu. V úterý ráno do naší školy zavítal mladý muž jménem Vojta s programem s ekologickou tématikou. Poutavým příběhem nám přiblížil co všechno musí naše Země vydržet a jak jí můžeme i my, ač jsme ještě malí, pomáhat, aby nám co nejdéle vydržela. Seznámili jsme se s různými surovinami a hlavně už přesně víme kam s nimi. Program se nám líbil a těšíme se na další.