Úvod > > Aktuality > Palačinkový den

Palačinkový den

Datum konání:
4.3.2022

Ve výuce anglického jazyka jsme si vypravovali o anglických Velikonocích, jejichž příchod ohlašuje masopustní úterý (Pancake Day). Proč je tento název spojený s palačinkami? Historie napovídá, že se Palačinkový den slaví na počest hospodyně, která v tento den smažila palačinky, když v tu chvíli zaslechla kostelní zvon, který zval ke zpovědi. Ihned vyběhla rychle z domu, aniž by si všimla, že má na sobě ještě zástěru a v ruce drží pánvičku s rozpáleným olejem a palačinkou.

U nás ve škole jsme si palačinky společně usmažili, pomazali marmeládou a s chutí snědli. Potom následoval závod, kdy měli kuchtíci a kuchtičky  na sobě zástěru  a   šátek (čepeček), v ruce  pánvičku  s palačinkou, kterou museli v daných intervalech obracet. Na památku Palačinkového dne děti dostaly medaili a plná bříška palačinek.