telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Pojedeme do ZOO

Pojedeme do ZOOToto bylo jedno z posledních témat, které nás provázelo celoroční plavbou poznání v naší školní družině. Krásné sluneční dny a vysoké teploty nám nedovolily, abychom byli venku, tak jsme se vydali pomocí počítačové sítě a encyklopedií do světa zvířat. Nejdříve jsme si utvořili skupinky a vybrali jsme si zvířátko, které se nám nejvíce líbí a o kterém bychom se chtěli něco nového dozvědět. Každému jsme vytvořili erb. Potom jsme se proměnili ve zvířátka a chvilinku jsme si zkusili žít jako oni v ZOO. Někteří z nás byli ošetřovatelé, jiní veterináři, další návštěvníci a pondělní žhavé odpoledne uteklo jako voda. Druhý den jsme hledali na internetu a v knihách informace a zajímavosti každý o svém zvířátku. Práci ve skupině jsme si rozdělili. Někdo vyhledával, druhý psal, potom jsme všichni kreslili a práce se dařila. Vytvořené prezentace jsme společnými silami přečetli ostatním dětem, aby se i ony dozvěděly něco nového – toto bylo pro nás asi nejtěžší. Na závěr jsme si našimi výtvory vyzdobili družinku. Týden v ZOO se nám líbil a až se o prázdninách do opravdické ZOO někteří z nás podívají, určitě si na něj vzpomenou.