telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Prázdniny utekly jako voda

Prázdniny utekly jako vodaPrázdniny utekly jako voda a my se opět setkáváme ve škole.

Úterý, 1. září 2020, byl významný den hlavně pro prvňáčky. Pro většinu to totiž byla jejich teprve první návštěva ve škole, protože zápisy v květnu proběhly pouze online. I přes propršené počasí jsme si však společně tento den užili. Sešli jsme se v 8 hodin v I. třídě naší školy, kde jsme se přivítali a vzájemně se představili.

Starší žáci školy nás potěšili svým krátkým vystoupením, prvňáčci pak tím, když odpovídali mimo jiné i na otázku, na co se nejvíc těšili. Zazněla odpověď na hraní, na všechno, na matematiku, ale i na písemku. Za odvahu byly děti pasovány na školáka a dostaly dárečky s uvítacím listem na památku.

Následovalo uvítání i od pana starosty J. Šimerdy, za které mu přítomní poděkovali potleskem.  Zároveň škola vyslovila slova díků za finanční prostředky, které obec přispívá z obecního rozpočtu na provoz budovy a je stále příznivě nakloněna jejím potřebám.

Po slavnostním zahájení si nejmladší žáci prohlédli školu a jejich rodiče mezitím zůstali ve třídě, kde si předali s třídní učitelkou Mgr. R. Pavlínkovu  potřebné materiály a řekli si další důležité informace.

„Tak už nám to začíná, penál, knížky, svačina, časně vstávat, brzy spát, nahlas číst a pěkně psát, potýkat se s číslicemi, netoulat se nikde sami, nezlobit a rovně a sedět, všechno umět, všechno vědět, slušně zdravit ne se rvát, a zas brzy spát a vstát…“

Popřejme si, aby ten letošní školní rok nebyl zasažen pandemií jako ten loňský a my ho společně prožili ve zdraví a spokojenosti.