telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Školní výlet

Školní výletDSCF0849.JPGCílem letošního školního výletu byl nedaleký barokní zámek  a jemu blízký hrad v Potštejně.

Hned v prvních minutách zámecké prohlídky děti žasly nad tím, na jaký zámek přijely. Vtipnou a originální formou nahlédly do života místní šlechty z poloviny 18. století. Zámeckými komnatami nás provedla hraběnka Anna Marie Harbuval Chamaré „osobně“ a po celou dobu se o nás starala poslušná služebná Maryška. Společně jsme si zatancovali barokní tanec v mramorovém sále, zazpívali si v hudebním salónku a dohromady museli přelstít chamtivého hraběte, který návštěvu z jiného století rozhodně nečekal. Všechny tři postavy znaly dokonale každičký koutek zámku. Prohlédli jsme si celé první patro zámku, které je nově opravené, jeho jídelnu, dámskou ložnici, velký mramorový sál a další komnaty. Součástí expozice je původní rodový mobiliář.

Na dobrodružné stezce zrekonstruovaným zámeckým parkem a růžovou zahradou jsme potom plnili řadu úkolů, které naše děti ohromně bavily. Dostali jsme plánek s klíčem a  tím jsem otevírali jednotlivé trasy našeho objevování

Pohádkov je nově vybudovaná herna pro děti, kde jsme nahlédli do říše všelijakých pohádek a pohádkových bytostí.  Poznali jsme jich všech deset  a tak nás čekala odměna v podobě  záhadného pokladu hraběte Chamaré!

Po celou dobu programu jsme ve chvilkách oddechu měli možnost svačit a posedět si ve stylové zámecké cukrárně, kde jsme mohli ochutnat vynikající domácí zákusky, zmrzlinové poháry aj. dobroty.

Odpočatí  jsem se vypravili na potštejnský hrad. Stoupání na jeho vršek nás odměnilo překrásným pohledem na okolní krajinu.

Výlet se velmi vydařil a všem vřele doporučujeme prožít opravdu nevšední den!