Úvod > > Aktuality > Školní výlet

Školní výlet

V úterý 17. 6. jsme podnikli „dalekou cestu“. Museli jsme vyjet už v 6.30, abychom měli dostatek času na návštěvu a prohlídku dvou velmi zajímavých míst – zámku Rájec nad Svitavou a Punkevních jeskyní s propastí Macocha.  Atraktivní školní výlet všechny děti velmi zaujal a bavil, o čemž svědčí ukázky z některých žákovských prací napsaných bezprostředně po návratu.

„Nejvíce mě zaujala prohlídka zámku. Byly tam velké krásné šperkovnice, starodávné psací stoly a jediná zachovaná kamna. Dozvěděl jsem se, že kněžny   spaly napůl v sedě a napůl v leže.“

„Největší zážitek byla krápníková jeskyně. Krápníky byly v různých tvarech, např. Anděl, Varhany, Zasněžený strom nebo Králíček.“

„Byl to opravdu nezapomenutelný výlet. Něco tak krásného jsem dlouho neviděla. Musím na to pořád myslet. Nejvíce jsem se nasmála, když jsme jeli na lodičkách.“

„Byl to moc krásný školní výlet. Ten nej, nej, nejlepší výlet. Zvlášť ta lanovka.“