Úvod > > Aktuality > Tvořivá dílna

Tvořivá dílna

Využili jsme nabídky  Domu dětí a mládeže v Týništi n. Orl. a v předvánoční čas  v pondělí

2. prosince, kdy nešel v obci elektrický proud, jsme linkovým autobusem vycestovali na kreativní výtvarnou dílnu.

Pro některé děti bylo brzké ranní cestování přece jenom hektické. Ještě tři minuty před odjezdem autobusu nás byly jen tři čtvrtiny, někteří doběhli opravdu na poslední chvíli nebo nás dohonili v Křivicích.

Klid a pohoda na nás dýchly až při vstupu do Sluníčka, kde se nás ujala  milá paní vedoucí. Celá budova byla vánočně vyzdobena  a žáci pod jejím vedením vytvářeli zajímavou vánoční dekoraci z barevných sáčků od čaje. Rozvíjeli tak jemnou motoriku a ověřili si své zkušenosti z pracovních činností a výtvarné výchovy. V přestávce si prohlédli vánoční výstavu a byli nadšeni z perníkových betlémů, které nejen krásně vypadaly, ale také nádherně voněly.

Všechny děti byly moc hodné a šikovné, takže si domů každý odvezl alespoň jednu vlastnoručně vyrobenou hvězdu.

.