telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Veselé Vánoce

Veselé VánoceIMG_0019.JPGPoslední školní den roku 2016 jsme prožili netradičně. Na chodbě zněly koledy a zapálili jsme si prskavky.  Třída byla také netradiční. Lavice byly přesunuté do skupin podle ročníků.

A nyní byl na řadě vánoční koncert. Jako první jsme se předvedli my, žáčci 1. až 3. ročníku. Moc se nám zpěv za doprovodu klavíru, na který hrála p. učitelka, povedl. Dále své písně a koledy zazpívali žáci 4. a 5. ročníku. Také se vše povedlo, o čemž svědčil veliký potlesk.

Vánoční čas je časem pohádek a také i my, jsme si jednu přečetli. Byla o známém loupežníkovi Rumcajsovi. K příběhu jsme dostali pracovní listy, které jsme se snažili správně vyřešit.

Dalším vánočním úkolem bylo složit básničku podle vylosovaného obrázku. Rýmování se nám líbilo. Poslední úkol z českého jazyka byl složit jednu sloku koledy, rozstříhanou na slovíčka, kterou jsme si společně zazpívali.IMG_0021.JPG

Dvě hodiny utekly jako voda a byla svačinka. Potom na nás čekaly matematické vánoční úkoly. Každý ročník si vyřešil svůj list. Dále jsme luštili tajenky, hádanky, kvízy a jiné zábavné úkoly.

Po netradičním vyučování jsme se vypravili na vycházku do okolí školy. Zde jsme si procvičili znalosti z prvouky a přírodovědy. Na úplný závěr hezkého vánočního dopoledne jsme dostali diplom a už jsme se všichni těšili na opravdového Ježíška u každého z nás doma.