telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Výlov rybníku Baba

Výlov rybníku BabaDSCF3510.JPGPodzim je tu a s ním i období výlovů rybníků. které je tradičním vyvrcholením nelehké rybářské práce. Co o výlovu píše odborná literatura? „Výlov je proces, při kterém rybáři přemísťují ryby z rybníků. Tato činnost se provádí tak, že dojde k vypuštění rybníku, po kterém začíná vlastní výlov. Ryby jsou loveny buď přímo do sítí v rybníce zatahováním, nebo v lovišti, které může být přímo v rybníce, nebo pod hrází. Ryby jsou poté nabírány podběráky do přenosných vaniček, nošeny do kádí, tříděny váženy a nakládány na dopravní prostředek, který je rozveze na místo určení, většinou do sádek, kde čekají na svůj další osud.“

            Rybník před naší školou jménem Baba, tedy spíše ryby v něm, čekal stejný osud. V úterý 25. října se konal jeho výlov. A to jsme si nemohli nechat ujít. Čekali jsme, až se úplně rozední a okolo 9. hodiny jsme vyrazili k rybníku. Docela hustě pršelo, jak jinak, vždyť je podzim, ale nám to nevadilo. Viděli jsme vše, co se píše o výlovu výše. DSCF3506.JPG Loviště, vypouštění vody, sítě, kádě, podběráky a i auto, které nakládalo vytříděné ryby pomocí hydraulické ruky. V kádích ale nebyly ryby, které sníme na Vánoce. Tito kapříci a amuři byli ještě malí. U nás  v Bolehošti byli něco jako ve školce. Rybáři je převáželi do rybníku v Semechnicích, kde budou na jaře zase vyloveni a převezeni do dalších rybníků, ze kterých teprve až po dvou letech poputují na vánoční stůl. Byla to pěkná podívaná a rybářům přejeme Petrův zdar!