telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > W. A. Mozart mezi námi

W. A. Mozart mezi námiVíte, kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? My už ano. Do školy za námi přijel nenápadný pán v černých kalhotách a s kravatou se samými notičkami. Představil se jako Martin Kubát – profesionální varhaník. Věděli jsme, že s sebou přiveze pořad o životě a hudbě známého hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta, ale toto jsme nečekali.

Pan varhaník přivezl s sebou pěknou loutku Wolfíka (Wolfgang Amadeus Mozart) a posadil ji mezi nás. Malý Wolfík nás zavedl do své hudební říše. Společně jsme se naučili písničku o Wolfíkovi a jeho tatínkovi Leopoldovi i sestřičce Nanynce. Krásná rytmická melodie nás nenechala klidnými a už jsme tleskali a hopsali. Spolu s Wolfíkem  jsme navštívili jeho neviditelné divadlo. Nejdříve jsme za tónů Tureckého pochodu došli až na zámek. Malá noční hudba se rozezněla celým zámkem a my jsme v tónech hudby rozpoznali krále, královnu i princeznu.  A jak to už na zámku bývá, hodovali jsme, veselili jsme se a také tančili na skladbu Menuet. Dále jsme se dozvěděli, že Wolfík měl nejraději pohádku O ptáčníkovi. Hlavním hrdinou je lesní skřítek Papageno, který chytá ptáčky, učí je v kleci zpívat, a potom je zase pouští na svobodu. Takto jsme se seznámili s operou Kouzelná flétna.  Ale i na zámku se chodí odpočívat a tak i my jsme se uložili k spánku.  Tóny Ukolébavky nás pomalinku odnášely do říše snění.

Ač se nám vůbec nechtělo tuto krásnou pohádkovou zemi opustit, museli jsme se s Wolfíkem a hlavně s úžasným panem varhaníkem rozloučit. Na závěr jsme si společně zanotovali nám už známou písničku: „Wolfík, Wolfík je náš kamarád,  Wolfík, Wolfík chce si s námi hrát“ a velkým potleskem jsme poděkovali za krásný pořad.