telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Zážitkový kurz první pomoci

Zážitkový kurz první pomociV pondělí 5. 10. navštívili naši školu záchranáři z Náchoda, aby děti seznámili s poskytováním první pomoci formou zážitkového kurzu. Kurz začali poučením o správném volání na tísňovou linku, které bylo doplněno přehráním autentických nahrávek a celou řadou praktických poznámek a zkušeností ze skutečných zásahů.

            Po krátké přestávce přišla velmi zajímavá část, kdy některým dětem záchranáři pomocí maskérských pomůcek velmi věrohodně vymodelovali různá zranění a ostatní děti je musely ošetřovat. Ošetřování bylo doprovázeno mnoha radami, jak postupovat co nejlépe a nejšetrněji. Následovala ukázka srdeční masáže, kterou si následně všechny děti také vyzkoušely.

            Celý kurz byl velmi zajímavý a díky netradiční formě si jistě děti spoustu informací zapamatují. Doufejme, že se nikdy nedostanou do situace, kdy by je musely použít.