Úvod > > Aktuality > Ukázka práce s dravci

Ukázka práce s dravci

Víte, že běžná tělesná teplota dravců je 40°C? Žáci naší základní školy ano, protože v úterý 7. ledna navštívila naši školu paní chovatelka se svými dravci a sovami, aby nám o svých zvířecích kamarádech pověděla spoustu zajímavých informací. Každý žák si na chvilku vyzkoušel být sokolníkem, když na jeho ruce seděl puštík jménem Rozárka. Během povídání jsme si mohli kromě Rozárky prohlédnout i orla, krkavce a sovu pálenou.  Na všechno bedlivě dohlížel z rohu místnosti výr Bubáček. A aby povídání bylo pestré a pro děti poutavé, přivezla nám paní chovatelka ukázat také malou fretku. Byli jsme velmi rádi, že jsme mohli strávit velmi příjemných 90 minut se zvířaty, jenž ve volné přírodě jen tak nepotkáme.