telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Zápis předškoláků

Zápis předškolákůZápis žáků do 1. ročníku  letos proběhl ve středu 28.01.2015. Postupně se dostavilo celkem pět předškoláků, kteří se na výuku do 1. ročníku přišli podívat již  týden před zápisem.

Společně se svými rodiči, prarodiči i sourozenci tak přišli do známého prostředí třídy, kde je přivítaly p.uč. Mgr. Hana Boukalová a Mgr. Jiřina Hejčlová.

Po vzájemném představení si děti vždy z interaktivní tabule vybraly autíčko, kterým se vydaly na výlet. Nejprve jely k babičce na venkov, kde plnily úkoly poznávání ovoce, zeleniny, rostlin a zvířátek. Mezitím se ubezpečily, že znají barvy, geometrické tvary, porovnat větší – menší, umí počítat a nenechaly se nachytat ani při házení kostkou u hry Člověče, nezlob se.

Aby si odpočinuly, byly pozvány ke stolu na pozdní oběd, kde si měly nejprve prostřít a povědět, co mají nejraději k jídlu.

 

Než si šly pohrát ven, musely zvládnout zavázat tkaničku na botě, aby nešly v přezůvkách.

Nechyběla ani básnička nebo písnička, něco málo ze psaní a kreslení a byl konec!

Všechny děti byly za svou snahu odměněny dárečky a upomínkovými předměty jako památku na jejich slavnostní den.

Od zápisu k prvnímu dni školní docházky zbývá ještě dost času na to, aby organismus dítěte tzv. „dozrál“. Velký posun ve vývoji je patrný zejména u dětí, které šesti let dosahují v letních měsících, tedy krátce před nástupem do 1. třídy.

A tak v novém školním roce tak přivítáme tyto prvňáčky:

Ondřej Černý

Karolína Netíková

Jan Rohlíček

Petr Stodůlka

Martin Štefan

 

Na všechny zapsané děti se v novém školním roce už moc těšíme!