telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:

Novější 1

Krmení ptáčků

Datum konání: 20. 6. 2019

Dnešní výukový environmentální  program byl určen dětem z MŠ i ZŠ. Tématem bylo:  Ptáci na krmítku – jak a proč krmit ptáky, nejlépe celoročně? Při programu děti běhaly, skákaly, poznávaly, ale hlavně se vzdělávaly.

Celý program byl zábavný, veselý, zajímavý a pro děti poučný.Národní testování Scio

Datum konání: 19. 6. 2019


https://www.scio.cz/skoly/oceneni.asp?r=40392

oceneni.gifVýlet do ZOO

Datum konání: 10. 6. 2019

V pondělí 10. 6. 2019 jsme se vydali do Zoo ve Dvoře Králové nad Labem.

Po zakoupení vstupenek jsme se nedříve vydali cestou k zastávce Safaribusu, cestou jsme viděli hrochy, drily, osly a antilopy.  Když jsme procházkou došli na zastávku, už nás čekal autobus, který nás provezl volným výběhem zvířat s odborným výkladem. Potkali jsme žirafy, zebry, buvoly, bizony, pštrosy a antilopy.

Po návratu ze Safari nastal čas oběda a vytoužených nákupů. Poté následovala volná procházka po zoologické zahradě - do pavilonů ptáků, hmyzu a kostí, hrošíků, ryb a hadů. Zvířata byla zajímavá, ale uvnitř bylo veliké teplo. Proto jsme nezapomněli ani na občerstvení se zmrzlinou, která nás v horkém dni osvěžila.

Venku pod stromy byla přestávka, při které jsme ve skupinách vyplňovali pracovní listy. Zjistili jsme např., že pes ušatý je psovitá šelma, která se živí především hmyzem, aby detekoval jeho pohyb pod zemí, potřebuje na to veliké uši. Také jsme se dověděli, že největší had v pavilonu je krajta.

Nakonec jsme šli k restauraci. Tam jsme dojedli to, co nám zbylo a pak se vydali zpátky do školy. Výlet jsme si užili, moc se nám vše líbilo a doufáme, že se tam zase někdy podíváme.

                                                                                                                      žáci 4. a 5. ročníku

výlet.jpgžákyně 2. ročníkuBezpečně na silnici

Datum konání: 5. 6. 2019

Děti jsou jedni z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu. Rodiče by měli vždy převzít odpovědnost za jejich chování na pozemních komunikacích, a to jak v roli chodců, pasažérů vozidel, tak i jezdců na nejrůznějších koloběžkách, tříkolkách a jízdních kolech. I pro nás je bezpečnost a zdraví dětí prioritou. Snažíme se proto děti seznámit v rámci Dopravní výchovy se základními pravidly silničního provozu, s dopravními značkami, s různými situacemi a v neposlední řadě s nebezpečími jaká je mohou na ulici a silnici potkat.

Na konci školního roku, kdy se blíží čas prázdnin, odpočinku a cestování na naší škole probíhá kurz Dopravní výchovy. Nejdříve přijela paní lektorka z autoškoly a všechny teoretické informace v našich hlavách urovnala do správných šuplíčků. Témata a hry ve školní družině celý týden opakovaly, rozvíjely a doplňovaly vše, co víme.  Ve středu 5. června jsme se vlakem vypravili na dopravní hřiště do Rychnova nad Kněžnou. Naučenou teorii jsme zúročili v testu, který dopadl pro všechny dobře. Následovala jízda na dopravním hřišti, kde občas vyřešit dopravní situaci nebylo lehké. Poslední, velice zábavnou – ale těžkou disciplínou byly jízdy zručnosti. Jezdit na kole umí každý z nás, ale ovládat kolo tak, aby nás poslouchalo a jelo tam, kam chceme my, už tak snadné nebylo. Vše se nám povedlo. A kdyby se známkovalo, určitě jsme dostali jedničku.

Cestou zpět na nádraží nám první odměnou byla výborná zmrzlina v cukrárně a druhou bude Průkaz cyklisty, který dostaneme.Cirkus

Datum konání: 6. 6. 2019

 

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 naši školu a školku navštívil malý cirkus se spoustou atrakcí, kouzel, zvířátek a fíglů. Děti si zábavné představení užily a dokonce se i někteří dobrovolníci účastnili kouzlení. Odměnou jim byly tvarovací balonky, dovádění ve skákacím hradu i pohlazení opičky a lamy. Děti byly nadšené a moc se pobavily, do školních lavic se vracely s úsměvem na rtech.INTERHAF – PSÍ SMEČKA

Datum konání: 31. 5. 2019

Bezpečnost dětí je vždy na prvním místě. Obzvláště při setkání s cizím pejskem. Jak se v takové situaci zachovat, nás seznámila paní Milada Žváčková se svými čtyřmi erdelteriéry. Vtipně a zábavně poučila děti a ukázala základy výcviku, aby mohly žit  s pejskem dohromady a v jedné domácnosti. Nechyběly ani praktické ukázky krizových situací a výcviku. Dětem se dopoledne velmi líbilo a  určitě si odnesly spoustu důležitých informací, jak se  k pejskům chovat. Nakonec se jim ani nechtělo s Hopíkem, Marťasem, Kitty a Beruškou rozloučit.Školní výlet do Častolovic

Datum konání: 23. 5. 2019

Ve čtvrtek 23.05. se mateřská škola vydala na školní výlet do Častolovické Minizoo. U vstupu jsme si pro zvířátka nakoupili zámecké granulky, kterými jsme je mohli nakrmit. Postupně jsme si mohli prohlédnout například páva, mnoho druhů papoušků, lamu, kozy a podobně. U dětí nejvíce zabodovali poníci a malá jehňátka. Na závěr našeho výletu jsme si prohlédli oboru s daňky, snědli si svačinku a zase se vydali na cestu zpátky.

Myslíme si, že i přes drobné mrholení, které nás na výletě potkalo, jsme si to náramně užili a děti odjížděly zpátky do školky plné dojmů.Poděkování

Datum konání: 16. 5. 2019

... a  přišel  květen a byl Svátek matek, ke kterému připravily děti  ZŠ pod vedením učitelského sboru kulturní pásmo.

Ve čtvrtek 16. května nás přivítala paní učitelka Mgr. Denisa Školníková v ZŠ. Tělocvična se změnila ve společenskou místnost vyzdobenou růžovou stuhou a spoustou barevných nafukovacích balónků.

Stolky byly pokryty ubrusy a ozdobeny ubrousky. Na každém ležel nápojový lístek, tácek se slaným pečivem a tácek s dětmi vlastnoručně připravenými a upečenými muffiny. 

Děti nám předvedly připravený program plný hezkých a veselých písniček, básniček, tanečků a scének. Mezi jednotlivými vystoupeními poděkovaly děti maminkám dárečkem, sladkou pusou, karafiátem a další pusou.

Pak se uskutečnily Mamkohrátky, kde si zasoutěžily některé děti s maminkami ve skládání košile, v krájení brambor na malé kostičky, ve složení papírové lodičky …

Nakonec byl každé mamince udělen  školní družinou Bolehošť diplom za mamkohrátky. Ten každé dítko spolu s velikou pusou předalo své mamince. Děti byly úžasné a vystoupení se opravdu povedlo. Radostný  potlesk po každičkém výstupu byl toho důkazem. I slzičky štěstí se nám v očích zaleskly. Všem,  kteří se podíleli na přípravě  a na samotném vystoupení patří srdečný dík.

A pak se hodovalo. Starší děvčata nám na přání uvařila z nápojového lístku vybranou kávu nebo čaj. Muffiny připravené dětmi byly výtečné, společně jsme si na nich pochutnávali. 

Povídání nebralo konce…

Ani domů se nám v to příjemné odpoledne nechtělo. Ještě jednou všem upřímný dík. 

Babiččino srdce  stále zůstává mile potěšeno.              

 

       Věra SlukováS Žofkou do světa snů

Základní umělecká škola Týniště nad Orlicí nás pozvala na čtvrtek 09. května na výchovné představení S Žofkou do světa snů….

Hodinové vystoupení, v kterém se představily všechny obory ZUŠ – hudební, taneční, výtvarný i literárně dramatický, vystupovali i pedagogové této školy. Spolu s Žofkou nám vykouzlili umělecký svět plný hudby, tance, herectví a malířství.

                                                                                                   Předškoláci v ZŠ

Datum konání: 5. 4. 2019

V pátek 05.04.2019 se naše předškolačky šly poprvé podívat do 1. třídy základní školy. Usedly do školních lavic a paní učitelka Pavlínková pro ně měla připraveno plno aktivit. Měly za úkol poskládat číselnou řadu, pojmenovat geometrické tvary, barvy, zkusily si i práci s interaktivní tabulí, složily si z písmenek své jméno a nakonec si zazpívaly u klavíru. Za hezkou práci dostaly malou odměnu a zpět do školky odcházely plné dojmů.

Teď už jen zbývá popřát hodně štěstí u zápisu a ať se Vám ve škole líbí!

 Novější 1