Přání

21 (2).png

Uzavření základní školy

Datum konání: 15. 12. 2020

Na základě usnesení vlády bude základní škola a školní družina uzavřena ve dnech 21. a 22. 12. 2020

Všichni žáci ZŠ budou odhlášeni ze stravování. Provoz MŠ a ŠJ nebude omezen.

Uzavření mateřské školy Vánoce 2020

Datum konání: 7. 12. 2020

Uzavření mateřské školy Vánoce 2020.pdf

Prosba o pomoc

Datum konání: 23. 10. 2020

leták pro 1. stupěň.jpg

Postup při žádosti o ošetřovné

Datum konání: 19. 10. 2020

Postup při žádosti o ošetřovné.pdf

Sdělení k uzavření základní školy od 14. 10. 2020

Datum konání: 13. 10. 2020

Na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 12. října 2020 č. 1022 o přijetí krizového opatření se s účinností ode dne 14. října 2020 od 00:00 hod. do dne 1. listopadu 2020 do 23:59 hod. omezuje provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnosti žáků na základním vzdělávání v základní škole. Osobní přítomnost žáků na vzdělávání je v souladu se školským zákonem nahrazena distanční výukou.

Po dobu distanční výuky platí:

• Distanční výuka je pro žáky dle platné legislativy povinná. Žáci jsou povinni se distanční výuky aktivně účastnit. V případě, že žák nebude mít možnost se distanční výuky účastnit on-line formou, nahlásí rodiče neprodleně tuto skutečnost třídnímu učiteli, se kterým si zároveň domluví způsob a četnost předávání úkolů a podkladů k výuce.
  • Nemůže-li se žák účastnit distanční výuky ze zdravotních důvodů, omluví zákonný zástupce žáka u třídního učitele prostřednictvím telefonu či e-mailu školy.
  • Ve dnech vyhlášeného volna a prázdnin (26.10. až 30.10.2020) distanční výuka neprobíhá.

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY

Školní družina nebude od 14.10. do 30.10.2020 v provozu.

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Nevztahuje se na provoz mateřské školy – nadále zůstává otevřená – provoz nepřerušen.

Mgr. Hana Boukalová, ředitelka školy

Podzimní prázdniny 2020

Usnesením vlády ČR ze dne 08. října 2020 č.j. MŠMT39185/2020-1 je ve dnech 26. do 27. října 2020 zakázaná osobní přítomnost žáků ZŠ na vzdělávání.  Na tyto dny jsou stanoveny dny volna a nebude v nich probíhat ani distanční výuka.

Následuje státní svátek 28. října a dva dny řádných podzimních prázdnin do pátka 30. října 2020 .

Od 26. 10. do 30. října 2020 bude uzavřena i školní družina.

Mgr. Hana Boukalová, ředitelka školy

Doporučení MZ

Doporučení MZ jak postupovat při onemocnění dětí a žáků.docx

Mimořádné opatření od 10.09.2020

Datum konání: 10. 9. 2020

Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani.pdf

Prázdniny utekly jako voda

Prázdniny utekly jako voda a my se opět setkáváme ve škole.

Úterý, 1. září 2020, byl významný den hlavně pro prvňáčky. Pro většinu to totiž byla jejich teprve první návštěva ve škole, protože zápisy v květnu proběhly pouze online. I přes propršené počasí jsme si však společně tento den užili. Sešli jsme se v 8 hodin v I. třídě naší školy, kde jsme se přivítali a vzájemně se představili.

Starší žáci školy nás potěšili svým krátkým vystoupením, prvňáčci pak tím, když odpovídali mimo jiné i na otázku, na co se nejvíc těšili. Zazněla odpověď na hraní, na všechno, na matematiku, ale i na písemku. Za odvahu byly děti pasovány na školáka a dostaly dárečky s uvítacím listem na památku.

Následovalo uvítání i od pana starosty J. Šimerdy, za které mu přítomní poděkovali potleskem.  Zároveň škola vyslovila slova díků za finanční prostředky, které obec přispívá z obecního rozpočtu na provoz budovy a je stále příznivě nakloněna jejím potřebám.

Po slavnostním zahájení si nejmladší žáci prohlédli školu a jejich rodiče mezitím zůstali ve třídě, kde si předali s třídní učitelkou Mgr. R. Pavlínkovu  potřebné materiály a řekli si další důležité informace.

„Tak už nám to začíná, penál, knížky, svačina, časně vstávat, brzy spát, nahlas číst a pěkně psát, potýkat se s číslicemi, netoulat se nikde sami, nezlobit a rovně a sedět, všechno umět, všechno vědět, slušně zdravit ne se rvát, a zas brzy spát a vstát…“

Popřejme si, aby ten letošní školní rok nebyl zasažen pandemií jako ten loňský a my ho společně prožili ve zdraví a spokojenosti.