telefon +420 494 627 148 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:

Halloween

Západem slunce 31. října a východem slunce 1. listopadu končí nejoblíbenější svátek dětí  USA a Velké Británie - HALLOWEEN. Je to den, kdy si děti užívají spousty legrace. V Británii a v Severní Americe se tento den převlékají za duchy, čarodějnice a jiné strašidelné bytosti, chodí dům od domu na koledu. Při té pronáší větu "trick or treat" (trik nebo dobrotu). Pokud majitel domu řekne "trick", musí koledníci něco předvést, např. stojku, hvězdu apod. Pak dostanou sladkosti, ovoce nebo i peníze.

U nás se podobným způsobem slavili "Dušičky", hlavně dříve v Podkrkonoší.

Oslavy Halloweenu proběhly i u nás ve škole. V hodinách angličtiny, výtvarné výchovy, a potom ve školní družině, kde děti vyřezaly spostu dýní.Ty je pak ráno při příchodu do školy vítaly svými světýlky - viz. fota ve fotogalerii  ZŠ: Halloween u nás ve škole.Škola Zdravé Pětky

Výchovně vzdělávací program seznamoval žáky s pěti základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Soutěživou formou se děti během dvou hodin seznámily se vším, co je třeba znát a dodržovat ve zdravém stravování. 

 

 Bajky pana Ezopa

Poučné a zábavné divadelní představení, které jsme zhlédli dne 12.10.Je tu opět nový školní rok

A zase nám začal nový školní rok. Tentokráte už  2012/2013. Slavnostně jsme letos přivítali pět prvňáčků. Jsou to:

          Dáša Gottwaldová                              

         Jakub Kučera                                     

         Adéla Rejdáková                               

        Adam Silný                                       

        Kamil Uhlíř                                       

 Naše škola má celkem 30 žáků. Tzn., že není podlimitní a obec nemusí přispívat na zvýšené výdaje na její vzdělávací činnost.

A hned první den školy jsme se už nemohli ani vejít do jedné třídy na slavnostní zahájení! Kromě dětí a učitelek si první den školy nenechali ujít rodiče, prarodiče a mladší sourozenci prvňáčků. Pozván byl i pan starosta Petr Kubíček.

Starší žáci nás mile překvapili pěkným vystoupením, které od loňského roku vůbec nezapomněli. Přítomné hezky pozdravili a představili se. Po prvním rozkoukání se osmělili i naši nejmladší, kteří nám prozradili, jak se těšili do školy. Na památku na jejich slavnostní den jim byl předán uvítací list – Už jsem prvňáček a za tónů slavnostní hudby byli šerpováni.

Ve svém krátkém vystoupení nás poté pozdravil pan starosta, který nám mimo jiné popřál šťastné vykročení do nového školního roku.

Věřím, že slavnostní zahájení nového školního roku bylo důstojné a pro všechny zúčastněné i příjemné.

Na závěr přeji ještě jednou všem dětem i ostatním zaměstnancům školy hodně pracovních úspěchů, zdraví a spokojenost z dobře vykonané práce.

                                                                                           Mgr. Hana BoukalováUkončení školního roku 2011- 2012Přírodovědná vycházka s myslivciŠkolní výlet

DSCF0849.JPGCílem letošního školního výletu byl nedaleký barokní zámek  a jemu blízký hrad v Potštejně.

Hned v prvních minutách zámecké prohlídky děti žasly nad tím, na jaký zámek přijely. Vtipnou a originální formou nahlédly do života místní šlechty z poloviny 18. století. Zámeckými komnatami nás provedla hraběnka Anna Marie Harbuval Chamaré „osobně“ a po celou dobu se o nás starala poslušná služebná Maryška. Společně jsme si zatancovali barokní tanec v mramorovém sále, zazpívali si v hudebním salónku a dohromady museli přelstít chamtivého hraběte, který návštěvu z jiného století rozhodně nečekal. Všechny tři postavy znaly dokonale každičký koutek zámku. Prohlédli jsme si celé první patro zámku, které je nově opravené, jeho jídelnu, dámskou ložnici, velký mramorový sál a další komnaty. Součástí expozice je původní rodový mobiliář.

Na dobrodružné stezce zrekonstruovaným zámeckým parkem a růžovou zahradou jsme potom plnili řadu úkolů, které naše děti ohromně bavily. Dostali jsme plánek s klíčem a  tím jsem otevírali jednotlivé trasy našeho objevování

Pohádkov je nově vybudovaná herna pro děti, kde jsme nahlédli do říše všelijakých pohádek a pohádkových bytostí.  Poznali jsme jich všech deset  a tak nás čekala odměna v podobě  záhadného pokladu hraběte Chamaré!

Po celou dobu programu jsme ve chvilkách oddechu měli možnost svačit a posedět si ve stylové zámecké cukrárně, kde jsme mohli ochutnat vynikající domácí zákusky, zmrzlinové poháry aj. dobroty.

Odpočatí  jsem se vypravili na potštejnský hrad. Stoupání na jeho vršek nás odměnilo překrásným pohledem na okolní krajinu.

Výlet se velmi vydařil a všem vřele doporučujeme prožít opravdu nevšední den!Dotazníkové šetření

Blížil se konec školního roku a my jsme se připravovali na závěrečné hodnocení žáků . A aby to bylo spravedlivé, rozhodli jsme se učinit totéž, ale naopak. Nabídli jsme žákům  a jejich zákonným zástupcům, aby zhodnotili nás , naši práci, školu.

Připravili jsme dotazníkové šetření, Pro každou skupinu jsme si nachystali dotazníky a  prosili o jejich objektivní vyplnění .

Žákům jsme rozdali dva druhy dotazníků – pro mladší (1. a 2. roč.) a pro starší (3. a 4. roč.). Zajímalo nás, co se žákům líbí a nelíbí na naší škole. Celkem odpovědělo 25 žáků ( jeden byl nemocný).

Rodiče jsme žádali, aby se v prvním dotazníku zamysleli nad prací základní školy a ve druhém nad činností školní družiny. Z 24 dotazníků se nám vrátilo zodpovězených 19.

Odpovědi jsme pečlivě vyhodnotili a budeme se je snažit zohlednit v naší další činnosti.

Níže jsou zobrazeny výsledky spolu se zněním otázek.

Dotazníkové šetření.docDětský den

Stejně jako v minulých letech i letos jsme se sešli na dětském dnu v Lipinách. V sobotu 2. 6. 2012 po krátkém úvodním slovu následovala první část tohoto odpoledne. Tou bylo již tradiční vystoupení našich dětí. Nejdříve zatančily naše nejmenší dětičky z mateřské školičky. Potom jsme přišli na řadu my, školáci. Vítr foukal, když neměl, sluníčko se schovávalo za mraky, nervozita stoupala, ale zvládli jsme vše na jedničku. Pipi Dlouhé Punčochy byly kouzelné hlavně svými účesy a trpaslíci s čepičkami, sekyrkami a kulaťoučkými bříšky se také nenechali zahanbit.

Novinkou byla druhá část dětského dne, kde místní malí hasiči, převlečení do hasičského stejnokroje, předvedli útok.

Pro opravdu malé děti nebo o trochu větší, pro kluky nebo holky, prostě pro všechny děti, které přišly do Lipin, už čekala třetí část odpoledne – tradiční soutěže. Každý něco vyhrál a očka jen zářila.

Dětský den v Lipinách se povedl a věříme, že se všichni dobře pobavili, než se spokojeně rozešli domů.

 Poděkování

Místní spolek Českého červeného kříže v Bolehošti se rozhodl ukončit svoji činnost. Za svoji dlouholetou činnost uspořil 9 200 Kč. A tuto částku věnoval jako peněžitý dar naší základní škole. K slavnostnímu předání došlo na Dětském dnu 2. června  v Lipinách, kdy jsem z rukou jednatelky p. Marie Šimerdové převzala poukaz .

 

Všem členům a jmenovitě předsedky p. Marii Bašové, pokladní p. Marii Drašnarové a již výše zmíněné p. Šimerdové moc a moc děkujeme.

S finanční částkou si jistě poradíme a o jejím smysluplném vyčerpání je budeme informovat.

Mgr. H. Boukalová, řed. ZŠ a MŠ