Zima je prima - radost ze sněhu MŠ

Datum konání: 21. 1. 2021

Po několika letech, kdy nám paní Zima mnoho sněhu nevykouzlila, letos jsme se dočkali. Pravda je, že jsme tolik sněhu ani nečekali. Ve středu jsme se vydali k zámečku na kopec, abychom si kromě stavění sněhuláků a různých domečků vyzkoušeli taky pořádnou jízdu po sněhu. Vzali jsme pytle, pořádně se ustrojili a vydali se za dobrodružstvím. Sníh nám trochu vlivem tepla a slunečních paprsků odtával, takže to na pytlích někomu jelo a někomu ne. To by ale nebyly naše děti, aby nevymyslely nějaké náhradní řešení. Někomu to jelo krásně i po zádech nebo po břiše. Stylu jízdy se meze nekladly a děti se na kopci hezky vydováděly. A jízdu na pytli jsme si vyzkoušely i my učitelky. A byla to paráda. Zima a sníh prostě patří dohromady a radovánky ve sněhu, to je prima. Sice pěkně zmáčení, ale spokojení jsme se vrátili do školky zpátky. Děkujeme paní Zimě za možnost si to letos skutečně užít.

Zimní radovánky

Datum konání: 15. 1. 2021

Přestože covidová situace příliš veselí nepřináší, alespoň počasí je moudřejší. Hurá, zima konečně vypadá jako zima.

V prvním školním týdnu jsme s dětmi malovaly paní Zimu a doufaly, že tak zimu přivoláme. Na konci týdne začalo sněžit a  chumelilo celý další týden. Některé děti měly dokonce strach, zda jsme to s tou paní Zimou trochu nepřehnaly. Jestli přehnaly nebo nepřehnaly uvidíme v dalších týdnech, ale dnes jsme díky sněhu strávily 2 hodiny tělesné výchovy  venku na sněhu. A panečku, že jsme si to užily!!!

Provoz ZŠ a MŠ od 04.01.2021

Datum konání: 30. 12. 2020

Provoz základní školy a mateřské školy zůstává po vánočních prázdninách neměnný.

Všichni žáci základní školy nastoupí v pondělí 04.01.2021 s povinností nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole. Vstup třetích osob do prostor školy jen v nezbytně nutných případech.

Taktéž provoz mateřské školy bude probíhat od 04.01.2021 v běžném režimu za dodržování všech hygienických a bezpečnostních opatření.

Karanténa v MŠ

Datum konání: 18. 12. 2020

dopis pro rodiče_COVID-19_201115.pdf

dopis pro plnoleté osoby, 201115.pdf

Přání

Datum konání: 17. 12. 2020

21 (2).png

Uzavření základní školy

Datum konání: 15. 12. 2020

Na základě usnesení vlády bude základní škola a školní družina uzavřena ve dnech 21. a 22. 12. 2020

Všichni žáci ZŠ budou odhlášeni ze stravování. Provoz MŠ a ŠJ nebude omezen.

Uzavření mateřské školy Vánoce 2020

Datum konání: 7. 12. 2020

Uzavření mateřské školy Vánoce 2020.pdf

Prosba o pomoc

Datum konání: 23. 10. 2020

leták pro 1. stupěň.jpg

Postup při žádosti o ošetřovné

Datum konání: 19. 10. 2020

Postup při žádosti o ošetřovné.pdf

Sdělení k uzavření základní školy od 14. 10. 2020

Datum konání: 13. 10. 2020

Na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 12. října 2020 č. 1022 o přijetí krizového opatření se s účinností ode dne 14. října 2020 od 00:00 hod. do dne 1. listopadu 2020 do 23:59 hod. omezuje provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnosti žáků na základním vzdělávání v základní škole. Osobní přítomnost žáků na vzdělávání je v souladu se školským zákonem nahrazena distanční výukou.

Po dobu distanční výuky platí:

• Distanční výuka je pro žáky dle platné legislativy povinná. Žáci jsou povinni se distanční výuky aktivně účastnit. V případě, že žák nebude mít možnost se distanční výuky účastnit on-line formou, nahlásí rodiče neprodleně tuto skutečnost třídnímu učiteli, se kterým si zároveň domluví způsob a četnost předávání úkolů a podkladů k výuce.
  • Nemůže-li se žák účastnit distanční výuky ze zdravotních důvodů, omluví zákonný zástupce žáka u třídního učitele prostřednictvím telefonu či e-mailu školy.
  • Ve dnech vyhlášeného volna a prázdnin (26.10. až 30.10.2020) distanční výuka neprobíhá.

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY

Školní družina nebude od 14.10. do 30.10.2020 v provozu.

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Nevztahuje se na provoz mateřské školy – nadále zůstává otevřená – provoz nepřerušen.

Mgr. Hana Boukalová, ředitelka školy