telefon +420 734 675 291 email zs@bolehost.cz Datová schránka: wthmbqr
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality

Aktuality


Zde se můžete registrovat k odběru aktualit.

Štítky:

Postřehy našich žáčků

Letošní školní výlet byl velice podařený. Všem se moc líbil a toto o něm napsali žáci 3. a 4. ročníku.

                                     

 

                                    Pojedeme do ZOO

Toto bylo jedno z posledních témat, které nás provázelo celoroční plavbou poznání v naší školní družině. Krásné sluneční dny a vysoké teploty nám nedovolily, abychom byli venku, tak jsme se vydali pomocí počítačové sítě a encyklopedií do světa zvířat. Nejdříve jsme si utvořili skupinky a vybrali jsme si zvířátko, které se nám nejvíce líbí a o kterém bychom se chtěli něco nového dozvědět. Každému jsme vytvořili erb. Potom jsme se proměnili ve zvířátka a chvilinku jsme si zkusili žít jako oni v ZOO. Někteří z nás byli ošetřovatelé, jiní veterináři, další návštěvníci a pondělní žhavé odpoledne uteklo jako voda. Druhý den jsme hledali na internetu a v knihách informace a zajímavosti každý o svém zvířátku. Práci ve skupině jsme si rozdělili. Někdo vyhledával, druhý psal, potom jsme všichni kreslili a práce se dařila. Vytvořené prezentace jsme společnými silami přečetli ostatním dětem, aby se i ony dozvěděly něco nového – toto bylo pro nás asi nejtěžší. Na závěr jsme si našimi výtvory vyzdobili družinku. Týden v ZOO se nám líbil a až se o prázdninách do opravdické ZOO někteří z nás podívají, určitě si na něj vzpomenou.Dětský den v mateřince

Na dětský den jsme se připravovali už od ledna. Nejprve to byl výběr hudby a pohybového provedení. Na celé čáře to tentokrát vyhrálo DVD „ Cvičíme s Míšou“. Dětem se tyto písničky a tanečky líbí, hlavně je to obojí zaměřeno pro předškolní děti. Vzhledem k věkovému složení našich dětí jsme museli některé pasáže zjednodušit. Nejdříve jsme nacvičovali podle DVD a po částečném zvládnutí jsme už tancovali pouze podle magnetofonu. Nejstarší děti jsou vždy tahouny pro ty nejmenší.  A potom přišel den „D“. Děti se na poslední květnovou neděli moc těšily. Hlavně chtěly předvést, co všechno se naučily. To, že je tancování baví, se potvrdilo i vysokou účastí dětí – přišlo jich 22. A písničky „Bongo, Smíšek a Letadlo“ zvládly velice dobře. Jestli se někde něco maličko nepovedlo, to těm mrňátkům jistě všichni rádi odpustíme.

Po dětech z mateřinky vystoupili žáci ze základní školy. Předvedli zajímavé moderní kreace na moderní hudbu. Doufám si tvrdit, že nejenom nám,  učitelkám, se  vystoupení moc líbilo. Bylo těžké, ale děvčata i chlapci ho zatančili bravurně. I oni si zasloužili potlesk a odměnu v podobě sladkostí.

Pro nás v mateřince vystoupením v Lipinách „Dětský den“ neskončil. Celý týden jsme měli zaměřený na svátek dětí. Hráli jsme různé žertovní hry, při kterých jsme zažili spoustu legrace. Všechny děti byly odměňovány drobnými dárečky – pastelkami, náramky, pexesem apod.

Zadostiučiněním nám byl šťastný a spokojený úsměv našich dětí. A to je, myslím, smyslem celého mezinárodního dne dětí.Poděkování Agrospolu a.s.

Děkovných slov není nikdy dost. A proto bych touto cestou chtěla poděkovat Agrospolu a.s. Bolehošť za poskytnutí daru -  letniček do truhlíků. Děti si je samy osázely a teď už  zbývá jen o ně pečovat a sledovat, jak jim budou před očima růst a kvést. Škola nám tak rozkvetla nejen svým novým vzhledem, ale i květinovou výzdobou!

Je fajn mít mezi sebou přátele školy. Děkujeme!

                                                                                                           Mgr. Hana BoukalováSloh ve 3. třídě

Žáci 3. ročníku se v hodině slohu učili popisovat. V učebnici měli ukázkový popis opičáka Ginga.

Podle osnovy pak měli za úkol popsat svoji nejmilejší hračku. Měli si všímat těchto údajů:

  1. Jak se hračka jmenuje a jak je velká
  2. Z čeho je vyrobena
  3. Popis části, ze kterých se skládá
  4. Jak si s hračkou hraju
  5. Proč ji mám rád/a

Ke svým slohovým pracím přinesli hračku také ukázat. Jak se jim sloh povedl, můžete posoudit na třech vybraných úkolech:

Anička Nováková - popis  koně,

Eliška Netíková - popis plyšového medvídka a

Terezka Kramářová - popis panenky.

                           

                                                            Dětský den

Vystoupení žáků naší školy na letošním Dětském dnu v Lipinách je ve videoznáznamu ke zhlédnutí zde:

https://plus.google.com/112476621795900265810/posts/FQqf1cazkAtTestování Stonožka 3. třídy

I v letošní školním roce se žáci  3. ročníku zúčastnili testování scio v rámci projektu Stonožka, do které se mohly zapojit školy z celé ČR. Testování se zúčastnilo i velké množství málotřídek. Probíhalo ve dnech od  07.04. – 18.04. 2014. Naše škola využila nové počítače a samozřejmě si vybrala elektronickou formou testů místo tištěných.

Žáci vyzkoušeli své znalosti, postřeh, logické uvažování ale i odhady z pěti oblastí: českého jazyka, matematiky, anglického jazyka, klíčových kompetencí a vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět. Každý z testů obsahoval 18 úloh a čas k vypracování dílčích testů byl 25 minut na každý předmět.

Nejlepších výsledků -  100% úspěšnosti dosáhli jmenovitě tito žáci v :

Český jazyk                          0   žáků

Matematika                          0   žáků

Klíčové kompetence          0    žáků

Anglický jazyk                       2 žáci:  M. Máslo, J. Miřijovský,   

Člověk a jeho svět              4 žáci:  A. Holubová, J. Miřijovský, E. Netíková, M. Senko

 

Ačkoliv předáváme našim žákům každý rok stejné množství znalostí, svědomitě se jim každý den, deset měsíců v roce věnujeme, ne vždy jsou výsledky adekvátní našemu vynaloženému úsilí. Každá třída je jiná. A tak jsme letos už nedosáhli špičkové úrovně jako vloni. 

Ovšem na základě závěrečného hodnocení si ale pochvalu určitě zasloužíme, neboť ve většině oblastí jsou výsledky našich  žáků hodnoceny jako nadprůměrné.Nezapomněli jsme

Den Země slaví milióny lidí z více jak 140 zemí světa.  Po celém světě se konají jarmarky, festivaly, pochody, soutěže, koncerty, úklidové práce a jiné aktivity na tisících místech. Den Země se stal největší veřejností organizovanou aktivitou v historii planety. Ale naše Země, i když je veliká, nesnese všechno. A že tím, jak nás, lidí přibývá, se k ní musíme stále zodpovědněji a ohleduplněji chovat.

Opakování je matka moudrosti. A proto jsme s oslavami Dne Země začali již v předstihu. V úterý ráno do naší školy zavítal mladý muž jménem Vojta s programem s ekologickou tématikou. Poutavým příběhem nám přiblížil co všechno musí naše Země vydržet a jak jí můžeme i my, ač jsme ještě malí, pomáhat, aby nám co nejdéle vydržela. Seznámili jsme se s různými surovinami a hlavně už přesně víme kam s nimi. Program se nám líbil a těšíme se na další.Sůl nad zlato

Tato pohádka je všem určitě známá. I když všichni máme v podvědémí její filmové ztvárnění s nezapomenutelným Janem Werichem a Milenou Dvorskou. Nevěřili byste, jak hezkou loutkovou pohádku jsme viděli u nás ve škole. Ač s loutkami hrál jen jeden herec, bylo to krásné. Pan herec  zvládl zahrát krále i Marušku, zpíval i tančil, no prostě krása. Děkujeme a těšíme se na další.Štrůdlování

Ani my, prvňáci, druháci a páťáci, jsme nezůstali pozadu. Celý měsíc jsme se při pracovních činnostech zabývali tématem "U nás doma". Nejdříve jsme si vyrobili kuchyně z krabiček, potom jsme si povídali o skladování potravin, ale i o nebezpečích, která na nás v kuchyni čekají a jak jim můžeme předejít. Nakreslili jsme obrázky i napsali slohovou práci. A toto naše snažení jsme zakončili sladkou tečkou a upekli jsme si štrůdl. A protože jme v naší malé škole všichni kamarádi, podělili jsme se se svým kulinářským výrobkem i se svými spolužáky. Všem nám moc chutnalo.